SIYASET

”BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ BAŞARILI. BAŞARIYI AKP’LİLER DE KABUL EDİYOR!”

”ERDOĞAN BUGÜN EGEMEN GÜÇLERİN ELİNDE PİNPON TOPU GİBİ GİDİP GELİYOR”

KILIÇDAROĞLU ANKET AÇIKLADI! İŞTE O ORANLAR

Kemal Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının ileride daha kritik yerlere gelmelerini istediğini söyledi.

Yaptırdıkları anketin sonuçlarını açıklayan Kılıçdaroğlu, yüzde 50’nin üzerinde oranın CHP’nin yönettiği belediyelerden memnun olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

”Anketlerde yüzde 50, 55 ve 60’a yaklaşan belediye başkanları var. Belediye başkanlarının ilerleyen dönemde daha kritik yerlere gelebileceğini söylemek isterim.”

CHP liderinin bu sözleri akıllara kulislerde adları 2023 seçimlerinde aday olarak geçen Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı getirdi. 

“BAŞARIYI AKP’LİLER DE KABUL EDİYOR”

CHP Lideri:

”Biz belediye başkanlarımızla ilgili yaptıkları çalışmaların belde halkına yansımalarıyla ilgili bir ölçüm yapıyoruz. Mutluyum, hepsinde başarı yüzde 50’nin üzerinde. Bütün engellemelere rağmen başarı var. Engellemelerin yanlış olduğunu AKP’liler bile kabul ediyor.”

KILIÇDAROĞLU’NA İMAMOĞLU VE YAVAŞ İÇİN ADAYLIK SORUSU

Kılıçdaroğlu:

”Anketlerde ve kamuoyunda sıkça tartışılan Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş’ın olası Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili olarak..

Gönül ister ki Cumhurbaşkanının da çok üstünde olsunlar, beni mutlu ediyor..

Yapılan popülerlik araştırmalarında Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu isimleri öne çıkıyor..

Bu kadar popüler olmaları beni rahatsız ediyor mu?Tam tersine, mutlu ediyor..

Bu iki ismin 2023’te daha farklı bir göreve aday olma ihtimali..

Bunu düşünmek kadar yanlış bir şey yok. Onlar şu anda belediye başkanı. Onların başarılı olması, onların yapılan anketlerde çok üstlerde çıkması, gönül ister ki Cumhurbaşkanının da çok üstünde olsunlar, beni mutlu ediyor. Çünkü verdiğimiz mücadelenin artılarını görüyoruz. Aldığımız kararların ne kadar doğru olduğunu görüyoruz.”

“CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARI BAŞARILI”

CHP Lideri:

”Belediye başkanlarının başarılarını görmek beni son derece mutlu ediyor..

Onun dışında belediye başkanlarımız ileride çok daha iyi yere gelirler. Gelsinler tabii. Bütün başarılar elbette ki ödüllendirilmeli ama şu anda ben bütün belediye başkanlarımın kendi bulundukları kente yoğunlaşmalarını, orada var olan sorunları çözmelerini, çok ciddi sorunlar var, azalan kaynakları en verimli şekilde kullanarak bu sorunları çözmeyi kafalarına koysunlar, bu çerçevede çalışsınlar..

Şu anda yoğunlaşacakları tek şey var; Ekrem Bey İstanbul’a, Mansur Bey Ankara’ya, diğer belediye başkanlarımız bulundukları alanlarda kentlere yoğunlaşsınlar… İstanbul’un ve Ankara’nın kendine göre özelliği var. Ankara, Cumhuriyet’in başkentidir. Cumhuriyet’e yakışır bir başkent olmak zorundadır. Biliyorsunuz burada önceki belediye başkanıyla ilgili olarak Ankara’nın parsel parsel nasıl satıldığı ifade edilmişti, şimdi Mansur Bey Ankara’yı toparlıyor. Ankara’yı aynı zamanda bir kültür başkenti yapacak. İstanbul da aynı şekilde…”

“GİDİCİ OLDUKLARI İÇİN SEÇİM YASASI İLE UĞRAŞIYORLAR”

CHP Lideri:

“Gidici olanlar gitmemek için önce baskı kurarlar, yasaları değiştirmeye çalışırlar. Şunu çok net ifade edeyim, her darbeden sonra darbeciler kendi hukuklarını yarattılar. Şimdi kendi hukuklarını oluşturmaya çalışıyorlar, tamamı antidemokratik..

Hepsini göndereceğiz, halkın desteğiyle, halkın oyuyla, sandığa giderek, demokratik yollarla bunları göndereceğiz..

Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi yasayı getirirlerse getirsinler emin olun millet artık bıkmış durumda. Milyonlarca genç, parlak beyinler varken bu kişilere istihdam alanı yaratmıyorsunuz kendi yandaşlarınıza iş üstüne iş..

Halkına hesap veren, akraba eş-dost değil, devlette liyakat ön plana koyan yeni bir siyaset iklimini bu ülkeye getireceğiz.”

“DEVLET BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMALARI”

CHP Lideri:

”Beni hedef almasını gayet doğal buluyorum. AKP’yi eleştiremeyeceğine göre bizi eleştirmesi gayet doğal, başka bir alanı yok. İttifak değil bir koalisyon var aslında. Her dediğini onlara yaptıran bir tablo var önümüzde..

Ben ve arkadaşlarım MHP’nin söylemlerine cevap vermemeye gayret ediyoruz. İktidarın küçük ortağı, tabanına oynuyor ama son veriler şunu gösteriyor bırakın tabandan oy almayı hem AKP’nin hem MHP’nin oylarında düşüş var. Çünkü ikisi de birbirine destek veriyor. İşsizlikte artış varsa MHP’nin de suçu var.”

“BÜLENT ARINÇ’IN FETÖ İTİRAFI”

CHP Lideri:

”Sayın Arınç’a şunu sormak isterim. Kandırıldıklarını Erdoğan söyledi, şimdi ikinci etabı geliyor. Sayın Arınç bizi kandırdılar ama bizim kabahatimiz yoktur diyor. Eğer sorumluluk aranıyorsa sorumluluk ülkeyi yöneten iktidardadır. İstihbarat onun elindedir, ordudaki hiyerarşiyi onlar belirlerler, sınav sorularını onlar çaldırdılar. Onların istediği yasalar çıktı. Bütün bunları yapanlar onlardı.Aldatıldıkları kabul ediyorlar, devlet yönetiminde aldatıldıysan o koltuktan ayrılacaksın. Yoksa her önüne gelen seni aldatır..

Erdoğan bugün egemen güçlerin elinde pinpon topu gibi gidip geliyor..

Aldatıldıysan, 15 Temmuz darbesi yaşandıysa sen o koltukta nasıl oturabilirsin? Erdoğan da vesayet ardında. Trump telefon etti, papazı bıraktılar.”  

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top