GÜNDEM

BİR HAFTALIK ‘KAYIRMA VE TORPİL LİSTESİ’…

AKP İKTİDARININ TORPİL VE KAYIRMACILIK HABERLERİ…

LİYAKAT ÖLDÜ, YAŞASIN NEPOTİZM!

HEPSİ BİR HAFTA İÇİNDE GERÇEKLEŞTİ

Wushu Federasyonu Başkanvekilinin kızı Elif Akyüz’ün hem hakem hem sporcu olduğu turnuvada şampiyon olması,

Güreşçi Hamza Yerlikaya’nın Vakıfbank yönetim kuruluna girmesi,

AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’nun tüm kızlarının ve kardeşinin Hitit Üniversitesi’nde işe alınması ve

Bakan Soylu’nun torpili yazan gazeteciyi hedef alması… Hepsi bir hafta içinde gerçekleşti.

AKP iktidarının torpil ve kayırmacılığına ilişkin haberler giderek artarken, sadece son bir haftaya sığan gelişmeler diyecek söz bırakmadı.

Hem hakem hem sporcu hem torpilli hem de şampiyon…

Türkiye Wushu Federasyonu Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün kızı Elif Akyüz, Türkiye Wushu Kungfu Şampiyonası’na hem sporcu hem de hakem olarak katıldı.

Annesi hakem heyetinde yer alan Elif Akyüz, kendisinin de bulunduğu hakem heyetinin oylarıyla birinci seçildi. 

Kurallara göre bir sporcu, hakemlik görevi yaptıktan sonra bir yıl içinde herhangi bir turnuvaya katılamıyor, katıldığı takdirde de cezalandırılıyor.

Ancak söz konusu AKP bağı olunca hiçbir sorun yaşanmıyor…

AKP’li vekil kızını ve kardeşlerini üniversiteye yerleştirdi

AKP Çorum Milletvekili ve Ensar Vakfı eski başkanı Erol Kavuncu’nun tüm kızlarının ve kardeşinin Hitit Üniversitesinde işe alındıkları öğrenildi.

Kavuncu’nun kızlarından ikisinin üniversitede öğretim görevlisi olarak işe başladığı ortaya çıkarken, diğer kızının da üniversitede yüksek lisans yaptığı ve işe alınma sözünün verildiği iddia edildi. Ayrıca Vekilin kardeşi A. Kavuncu’nun da şoför olarak üniversiteye işe alındığı belirlendi.

Gazeteci torpil hikayesini yazdı, Soylu’dan tehdit mesajı geldi

Trabzon’da belediyede işçi kadrosunda işe başlayan Ali Ayvazoğlu, AKP’li isimle evlenmesinin ardından hızla yükselişe geçti.

Önce Ortahisar Belediyesi’nde kağıt üstünde özel kalem müdürü yapıldı. Daha önce turist rehberliği de yapan Ayvazoğlu’nun üst bir göreve getirilmesi için çalışma yapıldı. Trabzon’un 20 yıldır Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Kansız görevinden alındı. Böylece Ali Ayvazoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine vekaleten başlatıldı.

2015’te Bahar Ayvazoğlu’nun milletvekili seçilmesinden sonra Ayvazoğlu da bu göreve asaleten atandı. Eşin Trabzon’da, milletvekilinin Ankara’da bulunması sorununu aşmak için formül bulundu. Ayvazoğlu, Trabzon’dan Ankara Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’ne atandı. Ancak bu görevde de uzun süre kalmayacağı, bakan yardımcılığı ya da genel müdürlüğe atanacağı ileri sürüldü.

Konuyu haberleştiren Sözcü yazarı Saygı Öztürk, haber sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından hedef alındı. Soylu, habere ilişkin yaptığı paylaşımda, “İnsanlık görevimi yapıyorum. Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır. Ali Beye minnettarız. Trabzon turizmini ayağa kaldırdı. Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır” dedi.

Bilal’in güreş arkadaşı makama doyamadı: Artık hep kaçak güreşiyor!

İki kez olimpiyat şampiyonluğu yaşamış bir güreşçiydi Hamza Yerlikaya, kariyerinin bu kısmını bitirir bitirmez bindiği AKP kayığında yükseldikçe yükseldi.

Vekil oldu, cumhurbaşkanı danışmanı oldu, bakan yardımcısı oldu ve şimdi de banka yönetici…

“AKP’nin düzenlediği ‘gençlik festivali’ tuhaf görüntülere ev sahipliği yaparken, festivalin en ilginç anlarından birinde Bilal Erdoğan ve Hamza Yerlikaya mas güreşi yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hakem olduğu müsabaka berabere bitti.”
    
Genç yaşta birçok başarı elde eden, iki kez olimpiyat, 3 dünya ve 8 avrupa şampiyonluğu kazanmış bir isimdi.

AKP ‘kariyerinde’ ödüle doymadı…

Sporculuk kariyerini noktaladığında AKP kayığına bindi. O günden bugüne spordan kazandığı parayı katlamaya devam etti. 

Önce AKP’nin arka bahçesi olan Güreş Federasyonu Başkanı oldu, sonra 2007 yılında AKP’den Sivas milletvekili seçildi. Kayda değer bir vekillik hikâyesi bulunmayan Yerlikaya, milletvekilliği görevinin ardından 2012 yılında Güreş Federasyonu Başkanı seçildi.

Vekil seçilemem diye makamından istifa etmedi

2015 yılında yeniden vekil seçilmek için gözünü AKP kulislerine diken Yerlikaya, bir ayak oyununa da imza atarak Federasyon Başkanlığı’ndan istifa etmeden vekil adayı olacaktı. Vekil olamazsa en azından elinde federasyon kalsın istiyordu. Evet, vekil olamadı ama Erdoğan’ın oğlunun güreş arkadaşına bir sürprizi vardı.

Başdanışman, bakan yardımcısı…

Seçimlerden kısa süre sonra Erdoğan tarafından “Cumhurbaşkanı Başdanışmanı” olarak atandı. Erdoğan’ın onlarca “başdanışmanından” biri oldu Yerlikaya. 

Bu da yetmedi, sonrasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı oldu.

Bakan yardımcılığı sırasında Başakşehir’in kollandığı haberlerinin ortasında futbol hakemlerine yönelik seminerde konuştu. “Siz maçı yönetiyorsunuz, bir de Cumhurbaşkanımız anbean elinde cep telefonu ile izliyor. Her anı, pozisyonu böyle tek tek inceliyor” diyerek hakemlere ince de bir mesaj gönderdi Yerlikaya.

Kaç maaş birden alıyor?

Olimpiyat şampiyonluğu, AKP vekilliği, Erdoğan’ın başdanışmanlığı ve bakan yardımcılığı kesmedi Yerlikaya’yı. Şimdi de Vakıfbank’ın yönetim kurulu üyesi oldu.

Buradan da binlerce lira maaş alacak. Tıpkı diğer görevlerinde de olduğu gibi, binlerce liralık ücrete konmaya devam edecek.

İLGİLİ HABER

soL

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top