SIYASET

Kaftancıoğlu: Hahayt! Mahir Ünal’a baş troll olmuş demek isterdim ama sazanlık seviyesine takılmış…

.

‘YEŞİL TOP BEYİNDE HİPOKSEMİYE YOL AÇIYOR ANLAŞILAN’
AKP’li Mahir Ünal’ın, Twitter’ın AKP’ye yakın çok sayıda hesabı kapatmasının ardından CHP’li Mücahit Avcı’yı hedef alan paylaşımına Canan Kaftancıoğlu’ndan tepki geldi.
‘PAYLAŞILAN GÖRSEL SAHTE’

Canan Kaftancıoğlu:

  • “CHPnet görselini yapanlar iyi keklemişler arkadaşı, yeşil top beyinde hipoksemiye yol açıyor anlaşılan.”

CHP’li Onursal Adıgüzel:

  • “Bu düpedüz yalandır, iftiradır, utanmazlıktır!”

Sosyal medya platformlarından Twitter, Türkiye’den 7 bin 340 hesabı manipülasyonu engelleme politikalarını ihlal ettikleri gerekçesiyle kapattığını açıkladı.

Twitter, bu hesapların AKP’nin gençlik faaliyetleri ile bağlantılı olduğunun tespit edildiğini bildirdi.

Karara Twitter üzerinden tepki gösteren AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal CHP’ye ait CHP.net üzerinden itibar suikasti yapıldığını ve Twitter’ın bununla ilgili olarak harekete geçmediğini öne sürdü..

Mahir Ünal:

  • “CHPnet”adı altında kapalı devre bir sistem üzerinden sosyal ağlardan nöbet usülü itibar suikasti yapanlar kurdukları linç mekanizmaları ile hertürlü dezenformasyonu gerçekleştirenler Twitter’ın ilgi alanına girmiyor.Raporu hazırlayanların kimliği bu durumu açıklıyor.”
GÖRSEL SAHTE ÇIKTI
  • Söz konusu paylaşıma CHP’den yalanlama geldi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu:

  • “Hahayt! Baş troll olmuş demek isterdim ama sazanlık seviyesine takılmış..CHPnet görselini yapanlar iyi keklemişler arkadaşı, yeşil top beyinde hipoksemiye yol açıyor anlaşılan:) Şaka gibi, hatta şaka:)) Çok güldüm ne diyeyim..”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel de yaptığı paylaşımda görselin montaj olduğunu açıkladı

Onursal Adıgüzel:

  • “Twitter tarafından troll hesapları kapatılan Mahir Ünal, anlaşılan trollük görevini kendi üstlenmiş. Montaj fotoğraflarla CHP’ye ve üyemiz Mücahit Avcı’ya itibar suikasti kuran Mahir Ünal’ı CHP’den özür dilemeye davet ediyoruz. Bu düpedüz yalandır, iftiradır, utanmazlıktır!”
“MAHİR ÜNAL HAKKINDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ”

Onursal Adıgüzel:

  • ”Partimizin CHPnet sisteminde üyelerimizin bahse konu görüntüdeki gibi duyuru yayınlama yetkisi olmadığı gibi, tüm hareketlerinin de log kayıtları tutulmaktadır. Orjinal görüntüye de bakıldığında Mahir Ünal’ın paylaşımı amatörce hazırlanmış bir montajdan ibarettir!
  • CHPnet sisteminden alındığı iddia edilen görüntünün orjinali şu şekildedir. Sahtekarlığı tüm dünyaya ifşa edilen Mahir Ünal yüzü dahi kızarmadan CHP’ye saldırarak kendi pis işlerini gizlemeye çalışmaktadır. Mahir Ünal hakkında hukuki tüm süreçleri de başlatacağımızı duyururuz.”
YEŞİL TOPLU HESAPLARDAN KADINLARA ÖLÜM VE TECAVÜZ TEHDİDİ

AKP Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal 1 Mayıs’ta partisinin sosyal medya için 12 etik kuralını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Twitter’da kullanıcı adının yanında bir yeşil top ve Türkiye bayrağı olan çok sayıda hesap görülmeye başlandı.

Bu etik kuralların açıklanmasından kısa bir süre sonra bu yerli ve milli hesaplardan bazıları gazeteci Nevşin Mengü, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, oyuncu Berna Laçin ve avukat Feyza Altun’u öldürmek ve tecavüz etmekle tehdit etmişti.

https://www.cafemedyam.com/2020/06/12/akp-lehine-siyasi-soylemi-kuvvetlendirmek-amaciyla-kullanilan-trol-hesaplar-kapatildi/

İLGİLİ HABER

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: