SAĞLIK

AMELİYATLA AYRILAN SİYAM İKİZLERİ TÜRKİYE’YE DÖNDÜ…(VİDEO)

ERDOĞAN VE EŞİ HİMAYELERİNE ALDI!
İKİZLER TÜRKİYE’YE DÖNDÜLER!

(VİDEO)

ANTALYALI SİYAM İKİZLERİ, İNGİLTERE’DE AMELİYAT İLE AYRILDILAR

Antalya’da 2018 yılında sezaryenle dünyaya gelen siyam ikizleri Derman ve Yiğit Evrensel, Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gönderildikleri İngiltere’nin başkenti Londra’da, bir dizi ameliyat ile birbirlerinden ayrıldı.

Anneleriyle birlikte aralık ayından bu yana Londra’da bulunan Derman ve Yiğit, çarşamba günü yurda getirilecek..

ANTALYA’LI SİYAM İKİZLERİ

Alanya’da, ev kadını Fatma (34) ile turizm işiyle uğraşan eşi Ömer Evrensel’in (45) başlarından yapışık erkek ikiz bebekleri, 21 Haziran 2018’de sezaryenle dünyaya geldi.

Evrensel çiftinin Derman ve Yiğit ismini verdiği siyam ikizleri, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde takip ve kontrolleri yapıldıktan sonra evlerine gönderildi.

Tek yumurta ikizleri olarak dünyaya gelen Derman ve Yiğit’in beyinleri ayrı olmasına rağmen beynin ana toplardamarı ortak olduğu için birbirlerinden ayrılmalarının, cerrahi açıdan yüksek risk taşıdığı belirlendi.

ERDOĞAN VE EŞİ HİMAYELERİNE ALDI

Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde geçen aralık ayında gönderildikleri İngiltere’nin başkenti Londra’da bir dizi ameliyat geçiren siyam ikizleri, birbirlerinden ayrıldı. İkizler, çarşamba günü yurda getirilecek.

HABERİ ERDOĞAN VERDİ

ANTALYA’DA 2018 YILINDA SEZARYENLE DUNYAYA GELEN SIYAM IKIZLERI DERMAN VE YIGIT EVRENSEL, CUMHURBASKANI RECEP TAYYIP ERDOGAN VE ESI EMINE ERDOGAN’IN HIMAYESINDE GONDERILDIKLERI INGILTERE’NIN BASKENTI LONDRA’DA BIR DIZI AMELIYATTAN SONRA BIRBIRLERINDEN AYRILDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Erdoğan siyam ikizleri Derman ve Yiğit ile ilgili dün şunları söyledi:

“Başları yapışık 2 yavru var. Türkiye’de kime gösterdiysek de bir cevap alamadık. Bu ameliyatı İngiltere’de Keşmirli bir doktor yaptı.

Arkadaşlarımız resimleri çektiler gönderdiler. Antalyalı 2 yavrumuzu biz İngiltere’ye gönderdik. Bizden de 2 doktor gönderdik. Bizden giden doktorlar da ameliyata girdiler. 42 kişilik ekiple gerçekleşti ameliyat.

Bu yavrularımız başarılı geçen ameliyattan sonra 15 gün 1 ay içinde inşallah Türkiye’ye dönmüş olacaklar.

Biz o iyi niyetimizle o adımı attık. Ve orada da bir Türk armatör ve bir Keşmirli dediler ki ‘Bedeli neyse biz ödeyeceğiz.’ Onlar da bu işi üstlendiler. Ve bu yavruların ameliyatı gerçekleşmiş oldu.

Türkiye bu. Yani bütün vatandaşlarına sahip çıkmak için elinden geleni yapıyor. İki yavrunun ismini aldım şimdi Derman ve Yiğit. İnşallah çarşamba günü geliyorlar.”

AMELİYATLA AYRILAN SİYAM İKİZLERİ DERMAN VE YİĞİT TÜRKİYE’YE DÖNDÜ

Ameliyatla ayrılan siyam ikizleri Derman ve Yiğit Türkiye’ye döndü

İngiltere’de geçirdikleri ameliyatlarla ayrılan yapışık ikizleri Türkiye’ye getiren ambulans uçak, Ankara’ya iniş yaptı.

İngiltere’de gerçekleştiren ameliyatın ardından birbirinden ayrılan yapışık ikizler, Ankara’ya getirildi. İkizlerin tedavileri Ankara Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesinde devam edecek.

YENİDEN HAYAT

Çocuklarının sağlıklı olduğu ve başarıyla birbirinden ayrıldıkları için mutlu olduğunu ifade eden Baba Ömer Evrensel şunları söyledi.:

* Bebeklerimizin hiçbir problemi yok yemelerinde içmelerinde sıkıntı yok her şey normal. Devletimizden Allah razı olsun, devletimize Allah zeval vermesin.

* Bebeklerimiz hayata yeniden başlayacak, adeta yeniden doğdular. Her şeye sıfırdan başlayacağız. Şükürler olsun sağlıklarına kavuştular. Bundan sonrasındaki süreçte her şey daha güzel olacak Çocuklarımızla birlikte ülkemizde olmaktan mutluyuz.

Anne Fatma Evrensel ise bu duygunun tarifi olmadığını ve değişik duygular içinde olduğunu söyledi.


Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: