SIYASET

‘O TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİZ’

”MEHMET DİŞLİ’Yİ ORADA KİM TUTTU? SEN TUTTUN ERDOĞAN.”

‘VATANDAŞA SÖYLEYECEK HİÇBİR ŞEYLERİ KALMADI’

“Saldırılar artarak sürecek. Çünkü biz cephenin ön safındayız.”

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU:

”Sivil darbeye karşı mücadeleyi biz veriyoruz. Bundan rahatsızlar ve CHP’yi tuzağa düşürme çabasındalar..

AKP’nin bulunduğu bataklık tuzaktır. Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Vatandaşlara söyleyecekleri hiçbir şey kalmadı. Onun için provokasyon yapıyorlar. Biz bu tuzaklara düşmeyeceğiz.”

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Kemal Kılıçdaroğlu:

”Partimize yönelik saldırılar ve arkadaşlarımıza dönük saldırılar, entrikalar artarak devam edecektir. çünkü biz cephenin ön safındayız. Sivil darbeye karşı mücedeleyi biz veriyoruz. O nedenle rahatsızlar ve CHP’yi tuzağa düşürmek çabasındalar. Biz onların tuzaklarına düşmeyeceğiz..

Siyaseti kime dönük yapacağız. AKP’ye dönük yapacaksak bataklık orada. Bizi o bataklığa çağırıyorlar. Ama orada vatandaşın bir tek gündem maddesi yok.Siyaset yaparken bizim muhatabımız halkımızdır. Halkın desteği ile Millet İttifakı büyüyecek ve Türkiye’nin önünde yepyeni bir yol açılacak..

AKP’nin halka söyleyecek bir şeyi kalmadı ve bu yüzden provokasyona başvuruyor..

Camiden yayın yapanları bulama, gel neden böyle olur diye hesap soran CHP’liyi cezaevine koy..

Gençlik kollarımıza saldırı da, İzmir üzerinden yapılan saldırı da, bundan sonra gelecekler de halka hiçbir şey söyleyemeyenlerin tuzaklarından başka bir şey değildir. Çünkü başka malzemeleri kalmadı.”

Kılıçdaroğlu MYK’da koronavirüs sürecinde yaşananları da değerlendirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu:

”İktidarın bu süreçte stratejisi yok..

Cumhuriyetin birikimi olan sağlık çalışanları kahramanca mücadele ettiler. İktidar onlar için ne yaptı?..

İşsizler, esnaf, yoksullar için ne yaptı?..

Uçak biletinden yüzde 18 KDV’yi yüzde bire indirdi. Nasıl çözüm ama! İşte onların stratejisi bu!..

Salgın sürecinde iktidarın eline 668 milyar lira para geçti. Ancak bunun 38 milyarı tefecilere verildi..

38 milyarını tefecilere verdiler, faiz ödediler. Sadece 6 milyar lirası garibanlara verildi. O da bir kez olmak üzere. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Zorladık, sağlıkçılar için ek ödenek geçti. Neden sağlıkçıların ek ödeneğini vermiyorsun?  Eve hapsettiğin insanlara neden asgari ücret ödemiyorsun? Bu halkın alın teri ile biriktirdiğini tefeciye verirken hiç mi yüreğin sızlamıyor?..

İktidara zor durumdaki vatandaşlara 3 ay asgari ücret ödenmesi çağrısı yaptık, ancak buna kulak asılmadı. İşsizin parasını işsize vermiyorlar, sanatçıların fonda biriken 320 milyon lira parası var. Ne oldu o paraya?..

SİVİL DARBEYE KARŞI MÜCADELE VERDİK’

Kemal Kılıçdaroğlu:

”Partimizin üzerine ‘entrikalarla’ gelinecek. Saldırılar artarak sürecek. Çünkü biz cephenin ön safındayız.Sivil darbeye karşı mücadeleyi biz veriyoruz. Bundan rahatsızlar ve CHP’yi tuzağa düşürme çabasındalar. AKP’nin bulunduğu bataklık tuzaktır. Biz bu tuzağa düşmeyeceğiz. Vatandaşlara söyleyecekleri hiçbir şey kalmadı. Onun için provokasyon yapıyorlar. Biz bu tuzaklara düşmeyeceğiz.”

‘YANDAŞLARINDAN BAŞKA KİMSEYİ KABUL ETMİYOR’

Kemal Kılıçdaroğlu:

”Ekonomiyi sosyetik damatla kafa kafaya vermiş her gün biraz daha batırıyor. Saray’dan bakınca ekonomiyi ancak bu kadar görüyorlar. Ekonomik Sosyal Konseyi topla sorunların taraflarıyla konuş diyoruz.  O tuzu kuru yandaşlarından başka kimseyi kabul etmiyor.”

‘DÜNYALIKLARINI YAPTILAR, ARPALARI TAMAM’

Siyasi partiler ve seçim kanunlarının değiştirilmek istenmesiyle ilgili MYK üyelerine açıklayıcı bilgi veren Kılıçdaroğlu:

”AKP’nin ‘iktidardan kaçmak zorunda’ olduğunu ve’ iktidarının baki kalması için bütün yasaları değiştirmek isteyeceğini’ söyleyebilirim..

Dünyalıklarını yaptılar, arpalıkları tamam. Seçimde gideceksin Millet İttifakı büyüyecek, biz kazanacağız.”

‘MEHMET DİŞLİ’Yİ CHP MYK’SI MI TUTTU?’

Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu’nun 15 Temmuz darbe girişiminin kritik isimlerinden Mehmet Dişli’nin son gece emekli edilmemesiyle ilgili açıklamalarını da toplantıda gündeme getirdi..

Kılıçdaroğlu:

”MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Davutoğlu, Dişli’nin görevden alınmasını istedi ancak bu gerçekleşmedi. Peki kim görevden alınmasını engelliyor? Ben mi, Kılıçdaroğlu mu, CHP MYK’sı mı engelledi. Mehmet Dişli’yi orada kim tuttu? Sen tuttun Erdoğan. Türkiye bir sivil darbe süreci yaşıyor.”

‘TEZGAH KURACAKLAR’

Seçim ve ittifak tartışmaları konusu

Kemal Kılıçdaroğlu:

”Seçim gelecek, gelsin. Biz kazanacağız. Tezgahlar kuracaklar çünkü ayakta duramıyorlar, gidecekler. Sen istediğini değiştir, millet tabanda ittifakını kurar. Milletten, halktan kopuk, onların sorunlarına arkasını dönmüş, ülkeyi yönetemeyen, israfı engelleyemeyen bu. Halkın desteği ile Millet İttifakı büyüyecek. iktidar ilk seçimde gidecek.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top