GÜNDEM

MÜFTÜ DEDİĞİN BÖYLE OLUR!

MERKEZİ EZAN SİSTEMİNE ARA VERİLDİ

DEVLETİN MÜFTÜSÜ BÖYLE OLUR

İzmir’de bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılması ile ilgili

İzmir İl Müftüsü Şükrü Balkan:

”Olay üzerinden İzmir’le ilgili yanlış bir algı oluşturulmaya çalışılıyor..

Dört buçuk milyon kişinin yaşadığı İzmir’de bir ya da bir kaç kişinin yaptığı bu çirkin hadiseyi kimse bütün İzmir’e mal etmesin lütfen. Bu çok büyük bir haksızlık olur..

İzmir, sevginin saygının, hoşgörünün hakim olduğu bir şehir. Buna da dikkat edilmesi ve bu tür söylemlerden uzak durulması gerektiğini düşünüyorum. İzmir özelinde, şehrimizle ilgili yanlış bir algı oluşturulmaya çalışılıyor.” 

MİNARELERDEN ŞARKI ÇALINDI!

İzmir’in çeşitli camilerinde önceki gün Çav Bella adlı şarkının çalınmasının ardından Bornova ve Bayraklı’daki bazı camilerin hoparlörlerinden, Aşık Mahzuni Şerif’e ait olan ve Selda Bağcan’ın seslendirdiği “Yuh yuh” adlı şarkı çalındı.

İzmir İl Müftülüğü:

”Olay açıklığa kavuşana kadar tedbir amaçlı olarak merkezi ezan sistemine ara verildi.”

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı provokatif olayın faillerinin bulunması için soruşturma başlattı.

CHP’liler yaşananlara tepki gösterdi. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı, olayın faillerinin bulunması için suç duyurusunda bulundu.

Söz konusu olayla ilgili videoları Twitter’da paylaşanlar arasında yer alan eski CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir ise tutuklandı.

“KANIMIZA DOKUNDU”

İzmir İl Müftüsü Şükrü Balkan:

“Bizi üzen kanımıza dokunan bir olay yaşadık

Bugüne kadar yaşadığımız şahit olduğumuz bir olay değil. Çünkü Camiler bizim milletimizin değer verdiği kutsallarımızdır. Namaz kılmayan insan da dindar olmayan insan da her zaman saygı duymuştur. Ondan dolayı böyle bir olayın yaşanması bizi üzdü, kanımıza dokundu açıkçası..

Bu hadisenin bizi üzmesi dışında bir başka boyutu daha var. Bu da bizi ayrıca üzüyor. İzmir özelinde, şehrimizle ilgili yanlış bir algı oluşturulmaya çalışılıyor..

Dört buçuk milyon kişinin yaşadığı İzmir’de bir ya da bir kaç kişinin bir grubun yaptığı bu çirkin hadiseyi kimse bütün İzmir’e mal etmesin lütfen. Bu çok büyük bir haksızlık olur..

İzmir, sevginin saygını, hoşgörünün hakim olduğu bir şehir. Buna da dikkat edilmesi ve bu tür söylemlerden uzak durulması gerektiğini düşünüyorum. Böyle olmasını arzuluyorum.”

İLGİLİ HABER

Odatv.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top