GÜNDEM

KATİL BOKSÖRÜN 14 SUÇ KAYDI ÇIKTI… AKP’Lİ MECLİS ÜYESİ ‘KADIN CİNAYETİ’Nİ MEŞRULAŞTIRDI!

AKP’Lİ MECLİS ÜYESİNİN MEŞRULAŞTIRDIĞI KATİL BOKSÖRÜN SUÇ GEÇMİŞİ KABARIK ÇIKTI…

MİLLİ BOKSÖR, KIZ ARKADAŞINI ÖLDÜRDÜ!

AKP’li meclis üyesi, milli sporcu tarafından darp edildikten sonra bıçaklanarak öldürülen Zeynep Şenpınar’ın cinayetini, “Hikaye aynı; özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi” sözleriyle meşrulaştırdı.

KATİL BOKSÖRÜN 14 SUÇ KAYDI ÇIKTI

Muğla’da kız arkadaşı Zeynep Şenpınar’ı dövdükten sonra göğsünden bıçaklayarak öldüren milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu’nun kasten yaralama, cinsel saldırı ve nitelikli dolandırıcılık gibi suçlardan 14 ayrı suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

28 Ağustos 2019’da ‘cinsel saldırı ve kasten yaralama’ suçundan gözaltına alındığı ve savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldığı kaydedildi. Kemaloğlu’nun ‘nitelikli dolandırıcılık ve trafik güvenliğini tehlikeye sokma’ gibi son 9 yılda toplam 14 ayrı suç kaydı bulunduğu bildirildi.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hamdullah Arvas:

“Dikkat edin son yıllarda soysal medyada özellikle Zeynep Şenpınar benzeri kadın ölümleri gündeme getiriliyor. Hikaye ayn; özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi. Sizce bu tesadüf mü, yoksa maksatlı yapılan bir algı yönetimi mi? Edep yahu.”

CİNAYETİ MEŞRULAŞTIRMAYA DEVAM ETTİ

AKP’li üye Arvas, kadın cinayetlerini meşrulaştıran söylemlerine şu sözlerle devam etti:

“Paylaşımımda vermek istediğim mesaj: Son dönemlerde yaşanan özellikle genç kadın ölümleri genelde gayrimeşru ilişkilerle kurulan hayatlarda olduğu ve bu ilişki türünün yanlış olduğudur.”

ARŞİVİNDEN NELER ÇIKTI

AKP’li Hamdullah Arvas’ın skandal sözleri tartışılmaya devam ederken, Arvas’ın arşivinden de yine tepki çeken paylaşımlar ortaya çıktı.

AKP’li Hamdullah Arvas’ın sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayarmı’nda Mustafa Kemal Atatürk’i hedef aldığı görüldü. AKP’li Arvas, paylaşımında, “Benim Atam Hz.Muhammedin yolundan giden S.Eyyubidir, Fatih’tir, Abdülhamit Handır. Benim Atam islami yücelten ve milletine her anlamda örnek olandır Benim Atam kendi zevki sefa çekerken milleti açlıkla ve yaskalarla perişan olan sözde kahraman zat değildir” ifadelerini kullandı. Arvas, söz konusu sözleri bir süre profiline sabitlemesi de dikkat çekti.

AKP’li Arvas CHP’yi de sıklıkla hedefine alırken, CHP’li isimlere de hakaret savurduğu mesajlar tartışma yarattı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için de tepki çeken ifadeler kullandığı ortaya çıktı. Arvas, “#KlozetKemal yalanlarını dinledikçe gülüyorum bu milleti hala tanıyamadım Millet için Chp varsa sorun var,din düşmanlığı var,hırsızlık var” diye yazdı.

KILIÇDAROĞLU İLE ATATÜRK’Ü BİRLİKTE HEDEF ALDI

AKP’li Arvas, Kemal Kılıçdaroğlu ile Mustafa Kemal Atatürk’ü de birlikte hedef alan mesajlar da kullandığı görüldü. Arvas, “Bu ümmet ne çektiyse C.ALLAH’tan korkmayan Kemallerden çekti malesef. C.HAKtan korkmayan kuldan utanmayan kilicdaroglu seninde vaktin doldu” diye yazdı.

Yine Arvas, bir başka paylaşımında ise, başı açık kadınlara hakaret ettiği görüldü. AKP’li Arvas, “#KaraÇarşafYasaklansın diyen deyyuzlar; Medeniyet dediğin açılıp saçılmaksa Desenize hayvanlar sizden daha medeni” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Arvas’ın FETÖ’nün sohbet toplantılarıyla simgeleşen “maklube” yemeğine de katıldığı ortaya çıktı.

İşte o paylaşımlar:

Kendine de bıçakla zarar veren Selim Ahmet K., polis gözetiminde ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Muğla’da milli boksör olduğu öğrenilen Selim Ahmet K. (26), aynı evde yaşadığı kız arkadaşı Zeynep Şenpınar’ı (25) dövüp, göğsünden bıçaklayarak öldürdü.

Bıçakla kendine de zarar veren Selim Ahmet K., tedavisi için polis gözetiminde hastaneye kaldırıldı.

Olay Menteşe’nin Kötekli Mahallesi’nde meydana geldi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü’nden geçen yıl mezun olan Zeynep Şenpınar ile erkek arkadaşı Selim Ahmet K. arasında bilinmeyen nedenle çıkan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü.

Milli boksör olduğu öğrenilen Selim Ahmet K., kavga sırasında mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla Şenpınar’ı dövüp, göğsünden bıçakladı. Ardından da 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak ihbarda bulundu.

Kendine de bıçakla zarar veren Selim Ahmet K., polis gözetiminde ambulansla hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumu iyi olan Selim Ahmet K.’nin tedavisinin ardından gözaltına alınacağı belirtildi.

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından Zeynep Şenpınar’ın cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

İLGİLİ HABER

Odatv – Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: