EĞİTİM

MİLLİ EĞİTİM BAKANI AÇIKLAMALARDA BULUNDU

“Ziya Öğretmen ile İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Buluşması”

“SİZLERLE BULUŞUP FİKİRLERİNİZE BAŞVURMAK İSTEDİM.”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim modeli ve EBA dersleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ziya Selçuk:

”Eylülde yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek..

Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler.”

‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları’

Bakan Ziya Selçuk bu kez Mardinli eğitimciler ile bir araya geldi.

”Uzaktan eğitim döneminde gösterdikleri çabadan dolayı meslektaşlarıma teşekkür eiyorumm..

Bu zor günlerde öğretmenler olarak bizler toplumun yaralarını sarmaya gayret gösteriyoruz..

Telafi eğitim ile ilgili…Süreci izliyoruz…Televizyondaki derslerin ne kadar faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destek’ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek..

Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler. Bu telafiyi, Destekleme Yetiştirme Kurslarıyla yıl içinde de devam ettireceğiz.”

AĞLAYAN ÖĞRENCİ İÇİN GERİ DÖNDÜ

Video konferansın bitiminde meslektaşlarıyla vedalaşan Bakan Selçuk, ekranda ağlayan bir öğrenci görünce tekrar yerine döndü.

Bakan Selçuk, kendisi ile konuşamayacağını düşündüğü için ağlayan birinci sınıf öğrencisi Derya Göktaş’ı teselli ederek, “Seni biz ağlatır mıyız kuzum, hiç merak etme sen” diyerek yayına yeniden bağlandı. “Sınıfımdaki arkadaşlarımın ve öğretmenimin selamları var. ‘İçimdeki Okul Sesleri’ kitabınızı da çok sevdim” diyen Derya’ya Bakan Selçuk’un yanıtı, “Öğretmenine de arkadaşlarına da çok selam söyle. Seni sevgiyle öpüyorum güzel yavrum benim” oldu.

“Ziya Öğretmen ile İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Buluşması”

Türkiye’nin dört bir yanındaki imam hatip lisesi öğrencileriyle video konferansla bir araya gelen Ziya Selçuk, öğrencilerle türkülerin de eşlik ettiği sıcak ve eğlenceli bir sohbet gerçekleştirdi.

Bakan Selçuk, öğrencilere “Sizlerle buluşup fikirlerinize başvurmak istedim.” ifadesini kullanarak, gençlerin ülkeye kattığı fikri zenginliğin ve önerilerinin çok değerli olduğunu belirtti.

‘YAZ DÖNEMİNDE İNGİLİZCE DERSLERİ DEVAM EDECEK’

Ziya Selçuk:

“EBA’nın daha da zenginleşmesi için kitap kulüpleri, yabancı dil dersleri, hobilere yönelik kurslar olsun, önerileriniz gerçekleşecek..

Uzaktan eğitim bundan sonra da eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçası olacak..

Süreçte edindiğimiz tecrübe, yüz yüze eğitimin muhakkak suretle olması gerektiğini ama uzaktan eğitimin de buna eklenmesinin faydalı olduğunu yani karma bir modele ihtiyacımız olduğunu gösterdi..

Dünya, yüz yüze eğitimle uzaktan eğitimin iç içe olduğu karma bir modele doğru yöneliyor. Türkiye’nin de burada yerini alması kaçınılmaz..

Yaz döneminde EBA’da İngilizce dersleri devam edecek. Başlangıç seviyesinde içerikler olacak. Hobilerinize yönelik içerikler olacak. Sizin dilediğiniz her şeyi oraya taşıma gayretindeyiz.”

KONUŞMAYA ARABADAN KATILAN ÖĞRENCİ

İbrahim Kurban:

”Görüşmenin yapıldığı saatlerin, 15-20 yaş arası gençlerin sokağa çıkma serbestliğine denk gelmesi nedeniyle Bayburt’tan, arabadan konuşmaya katıldım..

Bugün bize izin olduğu için şehir merkezine geldim. Dışarıda da gürültü vardı oradan konuşamazdım arabaya bindim.”

İbrahim Kurban’ın samimi tavırları, video konferansa katılan herkesi gülümsetirken, Bakan Selçuk’un ehliyeti olup olmadığını sorması üzerine Kurban, 18 yaşını doldurur doldurmaz ehliyet aldığını söyledi.

İstanbul Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde ise geleneksel müziğe gönül veren öğrenciler sürpriz yaptı. Görüşmede öğrenciler, “Bayram o bayram olur” ilahisi ile Neşet Ertaş’ın ünlü eseri “Yalan Dünya”yı seslendirdi.

İLGİLİ HABER

Odatv

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top