SIYASET

‘İÇİ BOŞ, AMACI BELLİ BU SALDIRILAR TESADÜF DEĞİL’

”YAPMALARI GEREKEN TEK ŞEY SUSMAKTIR”

CUMHUR İTTİFAKI’NA KARŞI ‘ALİDAVUT’ OYUNLARI…

“Devlet Bahçeli’nin ülkeye ne faydası var” diyen Babacan’a MHP’den yanıt..

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman:

”DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye ve MHP’ye yönelik eleştirileri..

İçi boş, amacı belli bu saldırıların tesadüfi olmadığı, söylenenlerin tek merkezden çıktığı gün gibi aşikardır.. 

Her daim açacağına inandırılmış gonca gül olduğunu düşünenlerin, gerçekte kökü dışarıda bulunan zehirli diken olduğunu aziz Türk milletine göstermeye devam edeceğiz..

CHP-HDP-İYİ Parti ve Saadet Partisi ortaklığının, Cumhur İttifakı’na karşı ‘Alidavut oyunları’yla cephe genişleteceğini düşünüyorum..

Gezi ve 15 Temmuz kalkışmalarıyla kanun dışı yöntemlerin tüketildiği Türkiye’de şimdi de kanunları kemirip demokrasi surlarında gedik açma teşebbüsüyle karşı karşıyayız. MHP’nin bu oyuna geçit vermeyecek.”

‘STRATECİK ÇÖPLÜK’ÜN MİMARI DAVUTOĞLU…”

İsmet Büyükataman:

“Masanın altına hain Gülen’i konuşlandırıp ondan sufle almaya kalkanlar, Kandil’le temsilcileri vasıtasıyla kulaktan kulağa oynayanlar, ipliklerinin pazara çıkmasıyla işporta tezgahlarını apar topar toplamış gözükmektedir..

Ne var ki son bir haftadır bu ihanet korosunun bet seslileri bütün fitne yayım kanallarından sistemli bir şekilde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’yi ve partimizi hedef almaktadır..

Gazete görünümlü propaganda kağıtlarından, internet haber sitesi süsü verilen iftira merkezlerine, TV kanallarından Youtube üzerinden yapılan tele-fitnelere dek bütün mecralardan yalan, iftira ve saldırılara muhatap olmaktayız..

Kraliçenin narin Gül’ünün sahaya sürdüğü piyon dahi cesaretini toplayıp üzerimize gelmektedir. ‘Stratejik çöplük’ün mimarı Davutoğlu’nun ve sözcülerinin siyasette tutunmak için seçtikleri yöntem de ne tesadüftür ki Genel Başkanımıza ve Milliyetçi Hareket Partisine saldırmak olmuştur. SP’nin ve İP’in ucubeliklerinden bahsetmeye gerek dahi yoktur.”

”YAPMALARI GEREKEN TEK ŞEY SUSMAKTIR”

İsmet Büyükataman:

“İçi boş, amacı belli bu saldırıların tesadüfi olmadığı, söylenenlerin tek merkezden çıktığı gün gibi aşikardır..

Bu seslerin sahiplerinin ülkeye bugüne kadar sunduğu herhangi bir katkı söz konusu değil..

Bu şahısların bundan sonra memlekete faydalı olmak istiyorlarsa yapmaları gereken tek şeyin susmak..

Milliyetçi Hareketin Genel Başkanı, Türk milletinin birleştirici gücü ve güven kaynağıdır. Bunu göremediğini iddia edip Genel Başkanımıza saldıranlar, ucuz sahtekarlardır, Türk milletiyle kavgası olanlardır..

Her daim açacağına inandırılmış gonca gül olduğunu düşünenlerin gerçekte kökü dışarıda bulunan zehirli diken olduğunu aziz Türk milletine göstermeye devam edeceğiz..

Türk milletinin sahip olduğu devletlerde ezelden ebede temel kuraldır: ‘Türk milletine ve devletine zarar vermek istiyorsan önce Türk milliyetçilerini hedef alacaksın.’..

Gayrimilli bir cephede yer alanların Milliyetçi Hareket’e ve onun Genel Başkanı’na yönelik bu hamleleri olmasa idi kendimizden şüphe ederdik. Türkiye’yi tuş etmeye kalkanlar, yabancı mihrakların Türkiye sözcüleri neden bize saldırmıyor diye kendimizi sorgulardık. Görülmektedir ki taş doğru yere atılmıştır. Çünkü ses doğru yerden gelmektedir”

BABACAN NE DEMİŞTİ?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan:

”MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeni partilerle ilgili FETÖ projesi suçlamaları..

Şu anda iktidar güçleri ellerinde. Ülkeye hangi faydası dokunuyor? Ben bunu çok merak ediyorum. Yoksa ona çamur at, buna çamur çok kolay işler..

Laf üretiyorlar, iş üretsinler. Üçlü koalisyon dönemlerinde ne yapmışlar. Ona baksınlar, hatırlasınlar. O günler dejavu olarak akıllarına geliyordur. Bütün sistem yerle bir olurken, 20 banka iflas ederken, Türkiye fakirleşirken iktidar ortağıydılar. Türkiye’yi sıkıntılı durumdan çıkarmak için ne yapıyorlar, onları anlatsınlar.” demişti.

BAHÇELİ’NİN FETÖ SUÇLAMASI

MHP lideri Devlet Bahçeli:

”İYİ Parti, Gelecek Partisi ve Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) isimleri ‘FETÖ projesi’ne uygun olarak seçildi..

Yoksa bu kadar tesadüf etmez. ‘İYİ’ olacak, ‘Gelecek’ olacak, ‘DEVA’ olacak. Ama Meclis’te özellikle Cumhur İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 2023 yılındaki yapısına karşı güçlü bir muhalefet unsuru oluşturmak maksadıyla düşünülmüş bir şeydir. FETÖ projesidir, Pensilvanya kaynaklıdır.” demişti. 

İLGİLİ HABER

Independent Türkçe, AA

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top