GENEL

Said Nursi’nin AKLA ZİYAN AÇIKLAMALARI…

İbn-i Arabi, Said Nursi ve Fethullah Gülen… Üçünün de ortak noktası…

Said-i Nursi için dava açılmasının sebebi

1907 yılında Said-i Nursi tarafından kaleme alınan 5. şua diye anılan eserinde Mustafa Kemal Atatürk için “deccal, süfyan, din yıkıcısı” ifadelerini kullandı…

Said-i Nursi için dava açılmasının sebebi de budur zaten.

Said Nursi ( mahkemede):

Bana hücum eden garazkarların en esaslı sebebi; Mustafa Kemal’in dostluğu ve tarafgirliği vesilesiyle beni eziyorlar. Ben de o garazkarlara derim ki: Ölmüş gitmiş ve dünyadan ve hükumetten alakası kesilmiş bir adam hakkında otuz altı sene evvel bir hadis-i şerifin ihbarıyla, Kur’ana zararlı öyle bir adam çıkacak dediğimi ve sonra Mustafa Kemal o adam olduğunu zaman gösterdi.”[1]

Said Nursi’ye göre; yazdığı Risale-i Nurlarla kavga etmenin sonucu depremlerdir.

Said Nursi’ye göre; Mehdi, Risale-i Nur programını yayıp onu uygulayacakmış.

Said Nursi’nin yolundan gittiğini söyleyen gruplardan biri de Hizmet Vakfı. Vakfın başında bulunan kimse ise Hüsnü Bayramoğlu.

Hüsnü Bayramoğlu:

“Hükümetin meşruiyetine darbe vurmak ve asayişi bozup memlekette anarşi çıkarmak isteyenler, seçimlerde hükümet aleyhine çıkacak bir neticeyi; vatan, millet ve memleket aleyhine Allah muhafaza istimal edebilirler. Buna karşı aynen Üstadımız gibi bizler de vatan, millet ve İslamiyet namına Cumhurbaşkanımızın intihap ettiği adayları destekleyeceğiz.” 

(İmza Umum Nur Talebeleri Namına Hz. Bediüzzaman’ın Hizmetkarı ve Talebesi Hüsnü Bayramoğlu[2])

Hüsnü Bayramoğlu, Erdoğan’ı bizzat Saray’da ziyaret etmiş ve sonrasında ona bir mektup yazmıştı.

Bayramoğlu o mektupta Erdoğan’a:

“Bütün ruhu canımla biliyor ve her daim arkadaşlarıma bildiriyorum ki Siz, hem seksen milyon Anadolu’daki Türkiye Halkının Reisisiniz, hem meclisin şahsı manevisine tevdi ve terk edilmiş makam-ı hilafetin varisisiniz ve alem-i islamın bayrağısınız.”[3]

Bu muazzam sevgi ve destek gösterisi karşısında Erdoğan kayıtsız kalmaz! Gribe yakalanan Bayramoğlu’nu telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletir ve seçimlere yönelik destek açıklaması ile ilgili duyduğu memnuniyeti dile getirir.

Hüsnü Bayramoğlu doğudan batıya kadar İslam’ın egemen Kur’an ve şeriatın hakim olmasını istemektedir…

Erdoğan ile Bayramoğlu ve hizmet vakfı arasında hatırı sayılır muhabbet var. Bu muhabbetin içinde “Milli Eğitim Bakanlığı”da var.

Hizmet Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 2014 yılında Değerler Eğitimi verilmesine ilişkin bir protokol hazırlanır. Bu protokol 2017 yılında bir üç yıl daha uzatılır.

Hizmet Vakfı eğitiminde öğrencilere sabır konusu şöyle anlatılmakta: 

“Hastalık ve musibetler güzel bir şey olmasaydı, Rabbimiz hiç en sevdiği kullarına bu sıkıntıları verir miydi? En fazla sıkıntılara ve zorluklara girenler insanların en iyisi ve en kamilleridir. Hastalığın manası güzel olduğu için şefkatli yaratıcımız en sevdiği kullarını onunla imtihan etmiştir. Biz de bu nurlu kafileyle beraber olmak istersek başımıza gelen hastalık ve sıkıntılara şükretmemiz gerek. Bizim için en büyük hastalık ve musibet Allah’ı tanımamak, günahları düşünmemek, ahireti bilmemektir. Yoksa vücudumuzdaki çeşitli hastalıklar Cenab’ı Hakk’ın bir hediyesidir.”

Bütün bilimsel ve tıbbi çalışmaları askıya mı alsak ne? Baksanıza hastalıklara karşı çıkmak bir yana onlara şükretmeliymişiz!

Diyanet İşleri eski başkanı Prof. Ali Bardakoğlu:

“İbn-i Arabi, Said Nursi ve Fethullah Gülen… Üçünün de ortak noktası; kendi yazdıklarının Allah tarafından yazdırıldığını iddia etmeleri… Böyle din anlayışı olur mu? Elbet olmaz. Lakin şimdilerde o din anlayışını savunanlar Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzalayıp kamusal alanda görev üstleniyor.

https://www.cafemedyam.com/2019/11/15/nur-cemaati/?preview_id=454&preview_nonce=c9653ea9aa&preview=true&_thumbnail_id=14491

Aydın Tonga

odatv.com

([1]https://www.risaleajans.com/nur-alemi/said-nursi-mustafa-kemale-deccal-dedi-mi)

[2]https://www.hizmetvakfi.org/musbet-hizmetleriyle-maruf-nur-cemaatleri-adina-husnu-bayramoglu-agabeyin-mektubu.html

[3]https://www.risaleajans.com/nur-alemi/husnu-agabey-cumhurbaskani-ile-kulliyede-gorustu

[4]https://www.hizmetvakfi.org/husnu-bayramoglu-agabeyin-fetih-suresi-cagrisi.html

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top