MAGAZİN

BURHAN KUZU GÜNDEM OLDU! OSMANLI TORUNU HAİNLİĞİ KABUL ETMEDİ…

BURHAN KUZU: ” SULTAN VAHDETTİN HAN’I RAHMETLE ANIYORUM.”

KUZU’NUN 19 MAYIS MESAJINDA VAHDETTİN ANILDI!

AKP ESKİ MİLLETVEKİLİ KUZU, 19 MAYIS’TA SULTAN VAHDETTİN’İ ANDI!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Twitter hesabından bir mesaj paylaşan Kuzu, Atatürk yerine Sultan Vahdettin’i andı. 

Kuzu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Mustafa Kemal Paşa,30 Nisan 1919’da Resmi Gazete’de yayınlanan Sultan Vahdettin imzası ile Samsun 9. Ordu Müfettişliği’ne tayin edilmiştir.Mustafa Kemal,Samsun’a herhangi bir kişi olarak değil Osmanlı’nın en parlak subayı olarak çıkmıştır.Sultan Vahdettin Han’ı rahmetle anıyorum.”

KUZU’YA SERT MESAJ GECİKMEDEN GELDİ!

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı ve MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek çok sert bir mesaj yayımladı.

“HAİN DESEN KIZAR AMA HAİNLERE ÖVGÜ DİZER!”

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı ve MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek:

“Bazıları da Atatürk’e direkt düşmanlıklarını gösteremedikleri için yurt dışına kaçan hain Damat Ferit’in ve İngilizlere sığınan Vahdettin’in hainlikleri hakkında o kadar tarihi delil olmasına rağmen milli kahraman olarak anıyorlar. Hain desen kızar ama hainlere övgü dizer!.”

İşte o mesaj:

SABAH’IN 19 MAYIS AFİŞİ!

Yandaş Sabah gazetesi, 19 Mayıs afişinde Mustafa Kemal Atatürk’e idam cezası veren Damat Ferit ve Padişah Vahdettin’e yer verdi.

İstanbul Saray Hükümeti’nin, Atatürk ve arkadaşları hakkında tam 100 yıl önce gıyabi idam kararları vermiş ve bu idam kararlarının Halife Padişah Vahdettin tarafından onaylanmıştı.

11 Nisan 1920’de İstanbul Saray Hükümeti’nin Şeyhülislamı Dürrizade “Kuvayı Milliyecilerin katli vaciptir” diyen fetvalar yayınladı.

11 Nisan 1920’de İstanbul Saray Hükümeti’nin sadrazamı Damat Ferit, milli hareketi, “fitne ve fesat”, millicileri ise “isyancılar” diye adlandıran bir “hükümet bildirisi” yayınlandı. Bildiride “pişman olanların affedileceği” milli harekete katılmaya devam edenlerin ise cezalandırılacağı belirtiliyordu.

İşte Sabah’ın o afişi:

Sabah gazetesinin Damat Ferit ve Padişah Vahdettin’li afişine sosyal medyadan da tepkiler geldi.

İşte o tepkilerden bazıları:

“BULAŞIK YIKADIK AMA VATANI ZİNHAR SATMADIK”

Bahçeli’nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek’in mesajına Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu yanıt verdi.

“Hain” sözlerine karşı çıkan Orhan Osmanoğlu sosyal medyada şunları yazdı:

“Osmanoğlu ailesi olarak, sürgün yedik, ciklet sattık, yağ sattık bal sattık, bulaşık yıkadık ama vatanı zinhar satmadık. Ne içerde ne dışarda yüce devletimizin aleyhine tek kelime etmedik, edilmesine araç olmadık. Bunun ne kadar sırat-ı müstakim bir yol olduğunu yaşayarak gördük.

Plütonun resmini çektim diyenler yaşlısının fişini yaşarken çekti. Devletin yoksa bir hiçsin. Ya devlet başa ya kuzgun leşe. Seçilmiş TBMM’nin yanındayız. Başkomutan CB’dır. Devlet bizim gözbebeğimizdir. Candan öte cananımızdır. Osmanlı ne kadar bizim ise TC de o kadar bizimdir.”

İşte o mesajlar:

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet – Odatv

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top