SIYASET

‘ERDOĞAN ERKEN SEÇİME HAZIRLANIYOR’

”ERDOĞAN’IN AKLINDA BİR PLAN VAR!”

MUHALEFETİN ORTAK FİKRİ; ”MUHALEFETE YÖNELİK ELEŞTİRİLERİN ARTMASI, ‘ERKEN SEÇİME’ HAZIRLIK”

”HALKIN BEKLENTİSİ BAŞKA ERDOĞAN’IN Kİ BAŞKA”

Halk, binlerce kişinin yaşamını yitirdiği coronavirüs salgınına karşı yeni önlem ve ekonomik destek paketlerinin hayata geçirilmesini beklerken, Erdoğan “Ulusa Sesleniş” konuşmalarında bile kutuplaştırıcı söylemlerini sürdürdü.

Erdoğan’ın bu tavrı, muhalefet tarafından “erken seçim hazırlığı” olarak yorumlandı.

Erdoğan, salgının ardından yeni bir siyasal sürece girileceğini bildirirken siyasette de son süreçte birbiri ardına “salgın dışı gelişmeler” yaşandı. TBMM’ye milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını talep eden çok sayıda yeni fezleke sunulurken, muhalefet belediyeleri üzerindeki baskılar da arttırıldı.

Son olarak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a yönelik eleştiriler, AKP kurmayları tarafından sert sözlerle eleştirildi, çeşitli soruşturmalarla tabana mesaj verildi.

CHP, HDP ve İYİ Parti temsilcileri, Erdoğan’ın bu tavrının erken seçime hazırlık olduğunu, sonucunda kazananın ise Türkiye olacağını ifade etti.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay:

“Biz, Erdoğan’ın aklında erken seçim gibi bir plan olduğunu biliyoruz ve bir süredir, ‘Yarın seçim olacakmış gibi’ çalışıyoruz” dedi.”

Koronadan sonra erken seçim yapmak Türkiye’nin kurtuluşu olacak..

Erdoğan’ın içerisinde bulunduğu ruh halinin “sağlıklı olmadığını söyleyebilirm..

Erdoğan azmiyle yükseldi, hırsıyla batıyor. Unutulmasın ki batanlar, kendileri açısından çılgın kararlar alabilirler..

Korona belasından kurtulduktan sonra erken seçim olursa sonucu ‘Türkiye’nin Erdoğan’dan kurtuluşu’ şeklinde olur..

Arkasına Cumhurbaşkanlığı forsunu alıp Türkiye’nin en çok oy alan ikinci partisinin genel başkanına laf söylemek, Erdoğan’ın gücünü kaybettiğini ve kontrolsüz hareket ettiğini gösteriyor..

İtibarını yitirdi. Korona belasını bertaraf ettikten sonra Türkiye’de bir erken seçim yapılması demek Türkiye’nin kurtuluşu demektir.”

HDP DE ‘ERKEN SEÇİM SİNYALİ’ DEDİ

HDP Milletvekili Mahmut Toğrul:

”İktidarın tutumu erken seçimin sinyallerini veriyor..

Türkiye’de parlamenter demokrasinin yok olduğunu, çoğunlukçu bir sistemin inşa edildiğini ve bu sistemde AKP ile MHP’nin istediği vakit erken seçime gidebileceğini söyleyebiliriz..

AKP hep algıyı yönetmeye çalışıyor. Yönetebilirlerse bir erken seçime gideceklerdir. Ben, bu dönemde özellikle ezilenlerin, yoksulların, daha da kötü bir sürece girdiklerini gördüm. Ne yaparlarsa yapsınlar AKP’nin tılsımı bozuldu. Kutuplaştırıcı söylem taktikleri artık tutmayacaktır. Bu gibi salvolarla tekrar tabanlarını konsolide ederek erken seçime girme hedefleri olabilir ama bu onların zararına olacaktır.”

https://www.cafemedyam.com/2020/04/28/erdogan-escinsellerin-de-yasal-guvence-altina-alinmasi-sart-video/

”DÜNYA HALKTAN İBAN İSTERKEN; TÜRKİYE HALKA İBAN GÖNDERDİ

İYİ Parti Milletvekili Feridun Bahşi:

“Halk, kendini kötü bir sürece sürükleyen iktidarın bu yönetimini erken seçim süreci ortaya çıktığında unutmayacaktır..

Koronavirüs salgınının sona ermesinin ardından siyasi hayatın yeniden şekilleneceğini, erken seçimin de bu süreçte kuvvetli bir ihtimal olacağını biliyoruz..

Halk, bu günlerde yaşadığını unutmaz. Tüm dünyada devletler halkından IBAN isterken Türkiye’de halka IBAN verdiler. Bunu unutmayacaklar..

20 yıldır AKP’li belediyeler her türlü yardımı yaparken bugün Millet İttifakı’nın belediyelerinin yardımlarının engellenmesini unutmayacak..

Önümüzdeki dönem yeniden yapılanma sürecinde halk, tek adam diktasına prim vermeyecektir. Zor zamanlarda kimin yanında olduğunu unutmadan karar alacaktır. Bu da AKP’nin aleyhine olacaktır”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: