MAGAZİN

TECAVÜZ LİSTESİ YAYINLAYAN ‘CAMİ DERNEK BAŞKANI’ ÇIKTI!

‘MİLLİ HESAPLAR’DAN TACİZ VE HAKARET!

NEVŞİN MENGÜ HAREKETE GEÇTİ

Gazeteci Nevşin Mengü şikayetçi oldu. Paylaşımların hedeflerinden olan Avukat Feyza Altun da, söz konusu paylaşımı yapan kişiyi bulduğunu açıkladı.

İktidara yakınlığıyla bilinen isimler, AKP’li milletvekilleri ve bakanların de yer aldığı Twitter hesapları, “Milli hesaplar yan yana” diyerek paylaşımlarda bulunuyordu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal:

”Sosyal medyada ‘Milli hesap’ olarak tanımladıkları hesapların kullanıcı isimlerinin yanına ‘yeşil renk’ ve ‘Türk Bayrağı emojisi’ koymalarını istiyorum. Bunu yapan hesaplar AKP’nin yayımladığı etik kurallara uyacak.”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve gazeteci Nevşin Mengü, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın “Etik kurallara uyan milli hesaplar” diye tanımladığı hesaplardan gelen taciz ve hakaret içeren mesajları paylaşmıştı. Paylaşımlarda, “tecavüz listesine” varan vahim tablolar vardı.

NEVŞİN MENGÜ HAREKETE GEÇTİ

Gazeteci Nevşin Mengü, kendisine hakaret eden “elmeru_baba” ismini kullanan Twitter kullanıcısı hakkında şikayetçi oldu.

Avukat Hüseyin Ersöz tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesi verildi..

”Nevşin Mengü’ye yapılan saldırı Twitter üzerinden planlı ve organize bir kampanya şeklinde yürütüldü.  “elmeru_baba isimli Twitter kullanıcısı şüpheli ‘Suç İşlemek amacıyla örgüt kurma’ ve ‘Halkı kin Ve düşmanlığa tahrik’ suçlarını işledi..

Şüpheli Twitter’dan hakaret ve tehdit içeren paylaşımlar yaptıktan sonra tepkiler üzerine hesabını askıya aldı..

Şüpheli, söz konusu Twitter paylaşımında, son günlerde medyada sıkça yer alan ‘darbe dedikodusuna’ binaen ‘Darbeye yeltenirlerse Nevşin benim’ ifadelerini kullanmış, böylece müvekkilin hiçbir dayanağı olmamasına rağmen ‘darbeye yelteneceği’ iftirasında bulunmuş ve ‘Nevşin benim’ ifadesi ile müvekkili hedef alarak açık şekilde can güvenliği ve vücut dokunulmazlığına ilişkin ‘cinsel saldırı’ imalı bir tehditte bulunmuştur..

Nevşin Mengü’ye yapılan saldırıyı sosyal medya platformu üzerinden ve troll olarak nitelendirilen Twitter kullanıcıları planlı ve organize bir şekilde devam ettirdi..

Şüphelinin ilgili paylaşımının planlı ve organize şekilde gündemde tutularak ve devam ettirilerek infial yaratılmaya gayret edildiği de hesaba katıldığında şüpheli ve kimliği belirlenemeyen diğer şüpheli Twitter kullanıcıları tarafından suç işlemek amacıyla örgüt kurulduğu ve müvekkil ile sair mağdurların örgütlü bir saldırının mağduru oldukları açıkça görülebilmektedir.”

“HAYIRSEVERLER CAMİİ DERNEK BAŞKANI OLDUĞUNU ÖĞRENDİM”

Öte yandan, paylaşımların hedeflerinden olan Avukat Feyza Altun, söz konusu paylaşımı yapan kişiyi bulduğunu açıkladı.

Feyza Altun:

“Tecavüz listesi yayınlayan Kadir Gözoğlu’nun İzmit Kadıköy Mahallesinde Hayırseverler Camii Dernek Başkanı olduğunu öğrendim. CAMİ DERNEK BAŞKANI. CAMİ!”

Öte yandan, “Ne hesabımı dondururum, ne twitlerimi korumaya alırım” diyen söz konusu paylaşımı yapan kişinin önce hesabını korumaya aldığı, sonra da hesabını kapatması dikkat çekti.

NE OLMUŞTU?

“Milli hesaplardan” taciz ve hakaret

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve gazeteci Nevşin Mengü, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın “Etik kurallara uyan milli hesaplar” diye tanımladığı hesaplardan gelen taciz ve hakaret içeren mesajları paylaştı…

“ETİK KURALLARA UYMAK, İŞARET KOYMAKLA OLMUYOR”

Canan Kaftancıoğlu:

“Yardımcı olayım, etik kurallara sonuna kadar uyan hesaplarınızı takip etmeyi gözden kaçırdıysanız eğer… Haksızlık olmasın arkadaşlara… Unutmadan; etik kurallara uymak, işaret koymakla değil, etik ilkelere inanmakla oluyor. Hatırlatmayı görev sayarım…”

MAHİR ÜNAL’DAN AÇIKLAMA

AKP Genel Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal:

“Sosyal Medya Etik Kurallara uyacağını taahhüt edip bu kurallara uymayan paylaşımlarda bulunmak ciddi bir ahlaki sorun. Bu paylaşımları deşifre eden @KurulEtik hesabı bizi kurallara uymaya davet etsede Etik Kuralları destekleyecek yasal düzenleme son derece önem arz ediyor.”

”BUNLAR BİZDEN DEĞİLDİR

Erdoğan’ın eski metin yazarı ve eski AKP milletvekili Aydın Ünal:

“Bizim davamız, hareketimiz, siyasetimiz, siyasi partimiz böyle bir ahlaksızlığı ve böyle ahlaksızları hoş göremez hatta görmezden bile gelemez..

Bunlar bizden değildir ve vallahi biz bunlardan değiliz..

Bu ahlak çizgisi net olarak tekrar çizilmeli. Hem de hemen, acilen!”

İşte o paylaşımlar:

“İNSAN MÜSVEDDELERİ”

Nevşin Mengü:

“Bu insan müsveddelerinin karşı cinsle başka türlü temas kurma şansları zaten yok. Rızasıyla bu adamlarla konuşmak bile isteyen kadın olmayacağı çok açık. Y”eşil top da çok güzel olmuş, tam yerini bulmuş” 

Odatv

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top