SAĞLIK

DIŞKISIYLA BAĞIRSAK HASTALARININ DERDİNE ÇARE OLUYOR! (VİDEO)

KLİNİĞE DIŞKI BAĞIŞI…

VEGAN BESLENİYOR VE FLORASI ZENGİN

ANTALYA’da, vegan beslendiği için bağırsak florası zengin olan iş insanı Ali Bıdı (70), özel kliniğe düzenli bağışladığı dışkısıyla bağırsak hastalarının derdine çare oluyor. 

Antalya’da iş insanı Ali Bıdı, çocuk yaşta geçirdiği verem hastalığı nedeniyle;

1-) Doğal yollarla beslenerek, iyileşti…

2-) Beslenme düzeninin yaşam koşullarına etkisi üzerine inceleme yapma kararı aldı…

3-) Askerden geldikten sonra gittiği Almanya’da, 16 yıl boyunca beslenme yöntemleri ve sağlıklı yaşam üzerine çeşitli araştırmalar yaptı…

4-) Türkiye’ye dönünce vegan oldu. Hayvansal ürünler tüketmiyor, sebze ve meyveye dayalı beslenme düzeni var…

5-) Veganlığa kısa sürede uyum sağladı; sağlıklı yaşamak için spora başladı…Her sabah koşu yapıp, denize girip ve bisiklet sürdü…

6-) Spor dalı olan triatlon ile 2016 yılında ilgilenmeye başladı. Kısa sürede tüm yarışlarda kendi yaş kategorisinde rakiplerini geride bıraktı; ‘demir adam’ olarak anılmaya başlandı…

7-) Kahvaltıda dahi meyve ve sebze tüketti…

KLİNİĞE DIŞKI BAĞIŞI

Ali Bıdı, toplantıda tanıştığı iç hastalıkları ve gastroenteroloji uzmanı Dr. Didem Karavelioğlu’nun muayene talebini geri çevirmedi. Dışkı örneği alınan Bıdı’nın bağırsak florasının, yararlı bakteri açısından zengin olduğu tespit edildi.

Dr. Didem Karavelioğlu, Ali Bıdı’ya dışkısını kliniğe bağışlamasını teklif ederek;

– Bağırsak problemi yaşayan,

– Kronik kabızlık şikayeti olan hastaları dışkı nakliyle iyileştirebileceğini anlattı.

– Teklifi kabul eden Bıdı, düzenli aralıklarla kliniğe gelerek, dışkı bağışında bulundu.

Bağışlanan dışkıyı bir dizi işlemden geçiren Dr. Karavelioğlu ise özel kliniğinde hastalarına naklederek, dertlerine çözüm oldu.

Dışkısını bağışlamasına karşılık, üniversite öğrencisine burs verilmesini istedi. Teklifi kabul eden Dr. Karavelioğlu, her ay bir öğrenciye burs imkanı sağladı….

Ali Bıdı, insan vücudunun ikinci beyni olan bağırsaklarının sağlam ve sağlıklı olduğunu, dışkı bağışıyla ilgili yurt dışından kendisine teklif geldiğini; ancak ihtiyaç duymadığını belirtti.

Ali Bıdı:

“Paraya ihtiyacım yok. Dışkımı bağışlayarak, öğrencilere burs veriyorum. İnsanlar buna nasıl bakar, bilmiyorum ama beni başarı ve böyle şeyler mutlu ediyor. Parayı cebime koymadan öğrencilere yardım ediyorum”

‘DIŞKI BANKASI KURULMASI LAZIM’

Dr. Didem Karavelioğlu :

”Bu metot, son yıllarda gündeme gelen tedavi yöntemi. endoskopi, lavman gibi çeşitli yollarla nakil gerçekleştiriliyor. Yoğun antibiyotik kullanımı sonrası bağırsak florası bozulur..

M.Ö. 500 yılında da kullanılan bir yöntem. Dünyada dışkı bankaları kuruldu. Yeme içme alışkanlarımız bağırsaklarımızı bozuyor. Sağlıklı kişi bulmak çok zor. Bugün hemen herkeste bağırsak sorunu var. Sağlıklı mikrobiyataları bir süre sonra bulamayacağız. Dışkı bankaları var diğer ülkelerde ve bunları donörlerden alıp saklıyorlar. Bu bankalardan Türkiye’ye de kurulması lazım.”

http://www.cumhuriyet.com.tr

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top