GÜNDEM

RTÜK BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI! (VİDEO)

”BİZİM AİLE 50 KİŞİYİ GÖTÜRÜR”

RTÜK BAŞKANI’NDAN SEVDA NOYAN AÇIKLAMASI

RTÜK’ün Başkanı Ebubekir Şahin, Ülke TV’de komşularına yönelik tehdit savuran ve ölüm listesi hazırladığını söyleyen Sevda Noyan hakkında ilk kez açıklamada bulundu.

“BÜYÜTÜLECEK BİR KONU DEĞİL”

Sevda Noyan:

“15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür. Onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda maddi ve manevi olarak..

Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası.”

İnfaal yaratan ifadeler kullanmış, programı sunan Esra Elönü ve TV yönetimi yayına herhangi bir müdahelede bulunmamıştı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin:

“Ülke TV ile ilgili raporlar üst kurula gelecek. Ancak verilecek bir müeyyide varsa, bu müeyyidenin bir darbe sevicilerini, darbeyi övenleri sevindiren ve onları gülümseten bir ceza olmaması gerektiğini düşünüyorum. Darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz. Çok büyütülecek bir konu değil.”

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in dün yapılan toplantıya ‘mazaret’ bildirerek katılmamış, tehditler savuran Sevda Noyan toplantıda hiç gündeme getirilmemişti.

GÜNDEME BİLE ALINMADI

İlhan Taşcı:

”RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ‘mazeret’ bildirerek Üst Kurul Toplantısı’na katılmadı..

‘Cebimde listem hazır. Ailemiz en az 50 kişiyi götürür’ diyen Sevda Noyan’ın katıldığı program, gündeme dahi getirilmedi ve görüşülmedi.”

İLGİLİ HABER

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top