SAĞLIK

VİRÜSLERİ ÖLDÜREN DOĞAL DEZENFEKTAN!

‘SAKLAMA KOŞULLARINA UYULDUĞUNDA 12 AY DAYANABİLİR’

SU VE TUZ İLE DOĞAL DEZENFEKTAN

Su ve tuzun elektrolize edilmesiyle oluşan hipokloröz asit… Bu doğal çözeltinin son derece kuvvetli ve güçlü etkisi olduğunu söyleyebilirim

Su ve tuzun elektrolize edilmesiyle oluşan hipokloröz asit

Prof. Dr. Ahmet Aydın:

”Hipokloröz asit… Bu doğal çözeltinin son derece kuvvetli ve güçlü etkisi var..

Sebzelerin ve meyvelerin dezenfektesinde, yüzeylerde kullanılabilir. Çevreyle dost bir dezenfektandır. Raf ömrü saklama koşullarına uyulduğunda 12 aydır.”

Koronavirüse karşı korunmak için sabun ve suyla yapılan el temizliği önem taşıyor.

Tuz ve suyun birlikte özel düzeneklerle elektrolize edilmesi ve elde edilen çözeltinin içerisindeki yoğunlukla olan bileşen hipokloröz asittir. Bu; bakterileri, virüsleri öldüren etkin bir dezenfektan ya da antiseptik bir madde olarak yer alır.”

“VÜCUDUMUZ DA ÜRETİYOR”

Yeditepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Eczacılık Fakültesi Farmasötik Toksikoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Aydın:

”Vücudumuzda, dışarıdan giren virüs, bakteri herhangi bir yabancı maddeyi hücre içerisine alarak temizleyen hücrelerimiz var..

Hipokloröz asit içerisinde, fizyolojik olarak vücutta üretilen, bakterilerin ve virüslerin öldürülmesinde kullanılan fizyolojik bir moleküldür.”

“ETKİN BİR DEZENFEKTAN”

Prof. Dr. Ahmet Aydın:

”Hipokloröz asidin yer aldığı ruhsatlı bazı ürünler bulunuyor ve bunların içerisinde elektro aktif su denilen bir ürün var..

Bununla ilgili hazır ürünler var. Hipokloröz asit su ve sofra tuzunun özel düzeneklerle elektroliz yöntemiyle ayrıştırılmasıyla oluşan bir ürün olarak karşımıza çıkar.”

“SEBZELERİ HİPOKLORÖZ ASİT İLE YIKAYABİLİRSİNİZ”

Prof. Dr. Aydın:

”Her dezenfektanın kendine özgü özellikleri var. Kullanıldığı anda çevrede hemen etkisini gösterebilir. Çevrede kalma özelliği yok. İnsan ve çevre sağlığı için güvenli. Her alanda kullanılabilir. Sebzelerin ve meyvelerin dezenfektesinde, yüzeylerde kullanılabilir. Ruhsatlı, yara iyileştirmede, pansumanda kullanılan ürünler bile var.”

SAKLAMA KOŞULLARINA UYULDUĞUNDA 12 AY DAYANABİLİR

Prof. Dr. Aydın:

”Hipokloröz asit uzun ömürlüdür. Ağzı açık kalmamalı, havayla temas etmemeli ve ışıktan uzak durmalı. Kapalı olduğu ortamda en az 12 ay dayanabilir. Her ürün doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Basit bir çeşme suyunu bile şişesinin içinde doğrudan güneş ışığına maruz bıraktığımız anda plastik şişenin içerisinden suyun içerisine başka maddeler girebilir.”

Cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top