EKONOMİ

‘VASİYETNAME TÜRKÇE YAZILMIŞTIR, GAYET AÇIK VE NETTİR’

İŞ BANKASI GERÇEĞİ…

‘SAYIN CUMHURBAŞKANININ BU BEYANI İSPATA MUHTAÇTIR’

İş Bankası Gerçeği…

Ekonomi Profesörü Osman Altuğ:

“Keşke cumhurbaşkanı Atatürk’ün vasiyetini okusaydı, vasiyet Türkçe yazılmış ve çok açık. İş Bankası’nın hazineye devri mümkün değil..

İş Bankası kamu bankası değil özel bir banka. Hisselerinin bir kısmı da Atatürk’e ait..

Vasiyetname Türkçe yazılmıştır, gayet açık ve nettir. Sayın cumhurbaşkanının bu beyanı ispata muhtaç. Ekonomi yönetimi öyle asarım, keserimle, cartla, curtla olmaz, her şey kurala bağlıdır. Hukuk devleti dediğimiz budur, adalet budur..

İş Bankası milli bir servet. Acaba İş Bankası’nı hazineye devrederek, bu bankayı yurt dışında bulunan son derece iştahlı sermaye sahiplerine mi, bıyıklı yabancı olarak tanımladığım Türkiye’de kazanıp, yurtdışına götürüp, ondan sonra oradan varlıkları Türkiye’ye borç olarak getirenlere mi vereceksin.”

İŞ BANKASI ZARARDA DEĞİL, HATTA KARDA

Ekonomist Altuğ:

”Yapılmak istenenin İş Bankası’nı kamulaştırmak ve bu yapılırken de sebebinin de açıklanması gerekli. Bu durumun benzeri yıllar önce Emekli Sandığı’na da yapıldı..

İş Bankası’nın hazine devrinin bu günlerde yeniden gündeme gelmesi, seçimlerde CHP’yi zora sokmak için yapılan bir söylem…”


Cumhurbaşkanı sıfatı ile parti başkanının aynı anda olması. Hangi şapkayı giyeceğini o da zaman zaman şaşırıyor. Ben olsam onun yerinde bugün AK Parti’nin Genel Başkanı sıfatıyla konuşuyorum diye söze başlarım. Başka bir zaman cumhurbaşkanı sıfatı ile konuşuyorum diye başlarım. Bir tarafta adaleti, hukuku, devleti temsil ediyorsun. Öbür tarafta da parti başkanı sıfatıyla partinin çıkarlarını temsil ediyorsun. Ülkenin çıkarları mı parti çıkarları mı?”

İLGİLİ HABER

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: