GÜNDEM

‘OLDU BİR KERE YAPACAK BİR ŞEY YOK!’ (VİDEO)

VİDEO!

SKANDAL SÖZLER SONRASI İSTİFA!

Orhan Acar’ın bugün görevinden istifa ettiği duyuruldu. Acar, 2017 yılında aynı üniversitede öğretim görevlisiyken dekan olarak atanmıştı.

Orhan Acar’ın bugün görevinden istifa ettiği duyuruldu.

Üniversiteden yapılan açıklama şöyle;

Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Orhan Acar’ın sosyal medya ve basına yansıyan ifadeleri nedeniyle yasal süreç başlatılmış olup, sürecin selameti açısından kendisi 13.05.2020 tarihinde istifa etmiştir.

FATİH ALTAYLI’NIN TEPKİSİ…

Fatih Altaylı:

“Akademiyanın yazılmamış birinci kuralıdır herhalde. Değilse bile olmalıdır. ‘Öğrenci kutsal bir emanettir, öğrenci namustur’ Bir öğretmen, bir eğitmen kendisine emanet edilmiş öğrenciye kötü gözü bırakın, yan gözle bile bakamaz, bakmamalıdır. Aksi örnekler olsa bile, zaman zaman öğretmen öğrenci aşklarına tanık olsak bile bu istisnadır ve ‘ayıptır’. Emanete ihanettir. Göreve ihanettir..

Bu yüzden de Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı’nın yaptığı ayıptır. Eylem değil söylem olsa bile latif değildir. Binlerce öğrencinin eğitim beklentisinin sarsılmasıdır. On binlerce ailenin eğitime bakışını bozan bir edep dışılıktır. ‘Haydi kızlar okula’nın önüne dikilmiş bir engeldir. Bu bakış açısının eğitim içinde kalması kabul edilemez. Hızla o görevden alınmalı, hızla eğitim camiasından uzaklaştırılmalıdır. Kız öğrencilerin kendisine dava açması ise bana göre farzdır.”

DEKAN KAMERAYI FARK ETMEYİNCE…

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, video konferans görüşmesinde kameranın açık olduğunu unuttu. Dekan Acar gülerek, “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece çaktırma” dedi…

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, video konferans görüşmesinde kameranın açık olduğunu unuttu. Dekan Acar gülerek, “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece çaktırma” dedi.

Dekan Acar kameranın açık olduğunu fark etti ve “Sesi de gidiyor” ifadelerini kullandı. Yanındaki birinin, “Öğrenciler bu söylediklerini duyar” dedikten sonra Dekan Acar’ın yüz ifadesi değişti.

Dekan Acar elini ağzına götürdü, zor anlaşılacak şekilde, “oldu bir kere yapacak bir şey yok” dedi.  Dekan Acar sonra elini kafasına götürdü ve gülmeye başladı. 

Odatv

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top