GÜNDEM

TECAVÜZ OLAYINDA YENİ GELİŞME…MAHKEME KARARINI VERDİ

ÇORUM / KARGI

Çorum’un Kargı ilçesinde cinsel istismarda bulunan müftü şoförü H.B.A. tutuklandı. Müftü vekili ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

Çorum’un Kargı ilçesinde yaşanan olayda müftülük memuru F. K. ile ilçe müftüsünün şoförü H.B.A.’nin cinsel istismarda bulundukları K.T.’nin ifadeleri doğrultusunda gözaltına alınan sanıklardan şoför H.B.A. tutuklandı. Kargı İlçe Müftülüğünde görev yapan F.K.’nın ise Kargı Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.

Mağdur K.T., savcıya verdiği ifadede zaman zaman Kargı Müftülüğü görevini de vekaleten yürüten F.K. ile de 18 yaşından sonra birlikte olduklarını ancak davacı olmadığını söylemişti.

SKANDALDA YENİ GELİŞME

Müftülük memuru F. K. ile İlçe Müftüsünün şoförü H.B.A.’nın cinsel istismarda bulundukları K.T.’nin ifadeleri doğrultusunda şoför H.B.A. gözaltına alındı.

İzmir’de yaşayan tecavüz mağduru K.T. dün SEGBİS sitemiyle polis nezaretinde Kargı Cumhuriyet Savcılığınca ifadesi alındı.

K.T.’nin savcıya verdiği ifadede, müftü şoförü H.B.A.’nın ilkokul dördüncü sınıftan sonra defalarca taciz ve tecavüzüne maruz kaldığını korkudan bugüne kadar kimseye bir şey anlatamadığını belirterek, H.B.A.’dan şikayetçi oldu.

MAĞDUR K.T., ŞOFÖR H.B.A’NIN ÜVEY KAYINBİRADERİYMİŞ

K.T. ayrıca Kargı Müftülüğünde görev yapan memur ve zaman zamanda Kargı Müftülüğü görevini vekalete yürüten F.K. ile de 18 yaşından sonra birlikte olduğunu ancak ondan davacı olmadığını ileri sürdü.

K.T.’nin savcıya verdiği bu ifade sonrası, Kargı İlçe Müftüsünün şoförü H.B.A. yaşadığı köyde Jandarmalar tarafından gözaltına alındı. H.B.A.’nın bugün mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Olayla ilgili çıkan haberler sonrası Kargı Cumhuriyet Savcılığı konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatmıştı.

Öte yandan mağdur K.T.’nin gözaltına alınan H.B.A.’nın üvey kayınbiraderi olduğu ortaya çıktı. 

MÜFTÜ YARDIMCISI İLE İLÇE MÜFTÜSÜNÜN ŞÖFÖRÜ, ÇOCUĞA TECAVÜZDEN AÇIĞA ALINDI

Çorum’un Kargı ilçesinde görev yapan bir Müftü Yardımcısı ile İlçe Müftüsünün şoförü çocuğa tecavüzden açığa alındı.

İlçede görev yapan Müftü Yardımcısı F.K. ile müftünün şoförü H.B.A. ilçede bir çocuğa cinsel saldırıda bulundu. K.T. isimli çocuğun şikayeti üzerine soruşturma başlatılırken, F.K. ve H.B.A. açığa alındı.

Diyanet İşleri Başkanlığı müfettişlerin iki hafta önce Kargı’ya geldi. Soruşturma sürüyor..

Öte yandan olayın duyulması üzerine yaklaşık 2 hafta önce Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan müfettişlerin ilçeye geldiği ve soruşturmanın derinlemesine sürdüğü öğrenildi.

Odatv – Servet Seyfettin Mete

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top