GÜNDEM

SOSYAL MEDYA HESABI SAHİBİ TUTUKLANDI!

“Silahlı terör örgütüne üye olma”

“@kaçsaatolduson” hesabının sahibi tutuklandı…

Gaziantep’te, terör örgütü FETÖ/PDY’ye yönelik operasyonda yakalanarak gözaltına alınan “@kaçsaatolduson” isimli Twitter adresinin yöneticisi Hüseyin Yılmaz, sevk edildiği adliyede, “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklandı.

1 MAYIS TARİHİNDE GÖZ ALTINA ALINMIŞTI

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, “@kacsaatolduson” isimli Twitter hesabının yöneticisi olduğu saptanan Hüseyin Yılmaz, 1 Mayıs günü düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Terör örgütünün gizli haberleşme uygulaması ByLock kullanıcısı olduğu, 2014 -2016 yılları arasında Bingöl’de mahrem imam olarak görev yaptığı ve örgüte ait başka sosyal medya hesaplarının da yöneticilerinden olduğu saptanan Yılmaz, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. 

 “Silahlı terör örgütüne üye olma”

Hüseyin Yılmaz, savcılık sorgusunun ardından, Sulh Ceza Hakimliği tarafından “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Daha önce de FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklandığı ve bir süre sonra tahliye edildiği öğrenilen Hüseyin Yılmaz’ın, geçmişte terör örgütü bünyesindeki okullarda çalıştığı bildirildi.

İLGİLİ HABER

Odatv

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top