SIYASET

‘BİLGİLERİ YABANCI İSTİHBARAT SERVİSLERİ VE ÖRGÜTLERE SIZDIRILAN 813 GÖREVLİ ŞEHİT EDİLDİ’

BÜLENT ARINÇ: ”KOZMİK ODAYI BEN AÇTIRMADIM”

KOZMİK ODA

Emekli Korgeneral Karakuş, Kozmik Oda soruşturması sırasında isimleri deşifre olan 813 görevlinin şehit edildiğini iddia ederek, bunların yabancı istihbarat servislerine ve terör örgütlerine yerleştirilen kişiler olduğunu öne sürdü

2009 yılında dönemin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a yönelik bir grup askeri personelin suikast hazırlığında olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında “Kozmik Oda” olarak bilinen Genelkurmay Ankara Seferberlik Bölge Komutanlığı’nda 20 gün boyunca arama yapılmıştı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından söz konusu soruşturma bir FETÖ kumpası olarak değerlendirilerek, o gün soruşturmayı başlatan ve yürüten yargı mensupları hakkında işlem yapılmıştı.

Emekli Hava Korgeneral Erdoğan Karakuş:

”Devletin yabancı istihbarat servislerine ve yasadışı örgütlere yerleştirdiği görevlilerin adı Kozmik Oda aramasının ardından FETÖ tarafından ifşa edildi..

Kozmik Oda’ya girildikten sonra devletimizin yurtdışındaki yabancı istihbarat servisleri ile terör örgütlerine yerleştirdiği (sızdırdığı) 813 yurtsever görevlimizin tamamına yakını şehit edildi.”

Söz konusu iddia daha önce Kozmik Oda soruşturması döneminde Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ tarafından dile getirilmişti.

Erdoğan Karakuş:

”Kişilerin ne zaman ve nerelerde öldürüldüğüne dair bilgim yok..”

“YABANCI TOPRAKLARA İNMEK ZORUNDA KALAN PİLOTLARI DA KURTARMAKLA GÖREVLİYDİLER”

Emekli Hava Korgeneral Erdoğan Karakuş:

”Bu kişilerin birçoğu komşu ülkelerde veya örgütlerin içinde faaliyet gösteren sessiz ve ihtiyaç olduğunda hareket eden ekipler..

Yurt içinde olanların görevi olası bir işgalde direnişi örgütlemek..

Yurt dışında bulunanların görevi hem bilgi toplamak olduğu gibi diyelim ki savaş sırasında bu ülkede düşen uçaklarımızdan paraşütle atlayan pilotlara düşmandan önce ulaşıp ülkeye dönmelerini sağlamak. Paraşütle atlayan pilota verilen mühürlü zarfta bu kişilere nasıl ulaşabileceklerine dair kodlu bilgiler olur. Kozmik Oda’da bu bilgiler deşifre oldu.”

“BÖYLE BİR YAPIYI YENİDEN KURMAK ZOR”

Emekli Hava Korgeneral Erdoğan Karakuş:

”Kozmik Oda’ya girilmesi Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında TSK’nın zayıflatılması planının bir parçası”

Öldürülen kişiler yerine yeni kadro oluşturulmuş mudur?

Emekli Hava Korgeneral Erdoğan Karakuş:

”Kozmik Oda ile bu insanların deşifre edilmesi dışarı karşı Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük zaafı olarak görüldü. Bu tür yapıları oluşturmak kolay değildir. Yıllar alır. Yine vatansever insanlar ilaa ki bulunur ama zaman alır. Böyle bir yapıyı yeniden kurmak zor.”

İLGİLİ HABER

© The Independentturkish

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: