SIYASET

‘İNSAN İÇİNE ÇIKAMAZLAR! HEM BAHÇELİ HEM BİNALİ…’

”DEVLET BAHÇELİ TERÖRLE MÜCADELE KAPSAMINDA GÖTÜRDÜĞÜM 4 TEKLİFİ KABUL ETMEDİ!”

Davutoğlu, ‘İnsan içine çıkamazlar derken Binali Yıldırım ve Bahçeli’yi kast ettim’

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu:

”Başbakan olduğum dönem…Ben Van’da şehitleri defnederken Binali Yıldırım karargahı kurmuş, delegelerden bana karşı imza topluyordu. Ben şehit defnederken, onlar tek tek il başkanlarını arayıp, imza topluyorlardı..

Terörle mücadele konusunda bizi bugün eleştirenler eski defterler açılırsa insan içine çıkamazlar sözleriyle bunu ve tekliflerini reddeden MHP lideri Bahçeli’yi kastettim.”

https://www.cafemedyam.com/2020/02/18/binalinin-saibeli-gecmisi/

‘Başbakanlık yaptığım dönemdeki 7 Haziran – 1 Kasım sürecine ilişkin’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:

”Terörle mücadele konusunda bizi bugün eleştirenler eski defterler açılırsa insan içine çıkamaz…sözleriyle AKP ve MHP’yi kastettim. Binali Yıldırım o dönem AKP Genel Başkanlığı için benim aleyhime imza topladı..

AKP’den ayrılma nedenlerim ve parti kurma sürecim…Sandığa olan inancın tam olması gerektiğine dikkat çekmek isterim. Benim terörle mücadele ettiğim süreçte Binali Yıldırım Ankara’da karargâh kurarak genel başkanlık için imza topladı.”

‘UYKUSUZ GEÇEN GECELERİMLE ÖDEMİŞİMDİR’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:

”Kayyım atamalarını eleştiriyyorum… Başka partiler de AKP’li belediye başkanlarını görevden alır” dediğim için, ‘Davutoğlu teröre destek veriyor’ diye tepki gördüm..

Terörle mücadelede en kapsamlı mücadeleyi biz yaptık. Sakarya konuşmamda Tayyip Bey, il başkanlarına konuşuyordu. Bizi kastederek, ‘Eski defterleri biz de açacağız galiba’ dedi. Ben odamda bu konuşmayı dinledim ve sonra konuştum..

‘7 Haziran ile 1 Kasım arasında verdiğimiz mücadeleyi unutanlar ve onu eleştirenler, o günleri konuşursak insan içine çıkamazlar’ dedim. Ve orada da neyi kastettiğimi söyledim..

Bir AKP’yi kastettim. İkincisi de MHP’yi kastettim. Bu tarihler arasında neler oldu kısaca söyleyeyim; 7 Haziran (7 Haziran 2015 seçimi) akşamı Konya’daydım. Oyumuz düştü, 250 milletvekilimiz var. Cumhurbaşkanıyla konuştum, ‘Merak etmeyin her şeyi düzelteceğiz’ dedim. O akşam bir grup odaklar, ‘Türkiye’de kriz çıkacak’ söylemlerine girdi. Ben bu millete bir borç ödedimse, 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki akşamları uykusuz geçen gecelerimle ödemişimdir.”

‘TAYYİP BEY 1 HAFTAYA YAKIN HİÇ KONUŞMADI’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:

”Sadece yaşayan bilir. Ben buradan Konya’yı arkama alarak Ankara’ya gittim. Ankara’da herkesin morali bozuk. Seçim otobüsüne bindiğimde herkese başını kaldırmalarını söyledim. Bugün balkon konuşması yapmamamı istediler. Ben de ‘Yapacağım’ dedim. Tayyip Bey, 1 haftaya yakın hiç konuşmadı. Burada birçok sorumluluğu bana bırakmadılar. MKYK’yı topladım, ‘Arkadaşlar ne yapalım’ dedim.”

Binali Yıldırım – Ahmet Davutoğlu

‘ÇOĞUNLUK CHP İLE KOALİSYON YAPALIM DEDİ’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:

”Herkesin ne dediğinin isim isim notları var. Bir çoğunluk, ‘CHP ile koalisyon yapalım’ dedi. Bir kısmı da ‘MHP’ dedi. Sonra da görev bana verildi ve görüşmelere başladım. Bir tarafta da FETÖ’nün faaliyetlerini öngörüyoruz. YAŞ toplantısı var ve orada olmalıyız. Dolayısıyla koalisyon görüşmelerinin uzaması da YAŞ toplantısını beklemekti. Biz bu çabaları sergilerken herkes kendi hesabını yürüttü.”

‘HENDEKLER BEN BAŞBAKAN OLMADAN BAŞLAMIŞTI’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:

”Benim başbakan olmamamdan rahatsız oldular. Parti içinde bana karşı toplantılara başladılar. Barikatlar, hendekler gibi durumlar ben başbakan olmadan yapılmaya başlamıştı. Kobani olaylarından sonra tüm güvenlik birimlerini topladım. Silahları martta bırakmazlarsa sonrasında çetin bir mücadele vereceğiz dedim. Öyle şartlarda mücadele yürüttük ki bunları yaşayan bilir. 2015 Temmuz ayında HDP’lilere ayaklarını denk almalarını söyledim. ‘Sakın PKK’ya sarılmayın, onları yanınıza alıp bize ahkam kesmeyin’ dedim. Daha sonra Ceylanpınar’da iki polisimi şehit etmelerinden sonra, ben tüm birimlere talimatları verdim. Cumhurbaşkanına da dedim ve onay aldım. Bu gece saat 03:00’te tüm unsurları toplayacaksınız dedim. Sonrasında terörle mücadeleyi başlattık.”

‘İNSAN İÇİNE ÇIKAMAZLAR DEDİĞİM BUYDU’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu:

”12 Eylül’de yapacağımız (AKP Kongresi) kongre için benim aleyhimde imzalar topluyorlardı. 9 Eylül günü Konya’daki Türkiye-Hollanda maçını izlerken şehit haberi geldi. Ben hemen o anda Ankara’ya oradan da Van’a gittim. Ben Van’da şehitleri defnederken Binali Yıldırım karargahı kurmuş, delegelerden bana karşı imza topluyordu. Ben şehit defnederken, onlar tek tek il başkanlarını arayıp, imza topluyorlardı. Sonra terörle mücadelenin kahramanı olmak kolay. ‘İnsan içine çıkamazlar’ dediğim nokta buydu. Benim yanımda olacakları ben o gün tespit ettim. Bu yapılanlar parti disiplinine aykırı diyen başkanlar bugün benim yanımda. İkinci olarak da terörle mücadele kapsamında Bahçeli ile görüştüm ve 4 teklif götürdüm ve hiçbirini kabul etmedi. Şimdi bu kesimler benim karşıma geçmiş bana terör suçlaması yapıyorlar.”

İLGİLİ HABER

gazeteduvar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top