SIYASET

SÜLEYMAN SOYLU’YA NE OLDU?

SÜLEYMAN SOYLU, ‘PELİKAN’ ADLI AKP İÇİ GRUP TARAFINDAN HEDEF ALINMIŞTI…

İSTİFANIN KABUL EDİLMEYİŞİYLE TAMAMLANAN SÜREÇ SONRASI…

Süleyman Soylu’nun o günden bu yana kamuoyunun önüne çıkmaması soru işaretlerine neden oluyor.

Süleyman Soylu:

“İşin başından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla gerçekleşen bir süreç yönetimi ortadadır”

İçişleri Bakanlığı tarafından 10 Nisan’da planlama eksikliğiyle birlikte sokağa çıkma yasağını ilan etmesi ve sonrasında yaşanan görüntüler büyük tepki çekmişti.

Kararın ilk günü canlı yayında yasak için “Erdoğan’ın kararı” açıklaması yapan Soylu, bu sözleri ve ortaya çıkan tablonun ardından “Pelikan” adlı AKP içi grup tarafından hedef alınmıştı.

Soylu AKP içinden gelen tepkilerin ardından kararın kendi sorumluluğunda olduğunu söylemiş ve ilan edilen sokağa çıkma yasağının bitimini görmeden istifa ettiğini duyurmuştu.

Soylu’nun bu açıklamasından hemen sonra bu kez Cumhurbaşkanlığı açıklaması gelmiş ve Soylu’nun istifasının kabul edilmediği duyurulmuştu.

Soylu ve Berat Albayrak’ın merkezinde durduğu Pelikan grubu arasındaki gerilim biliniyor.

Hatta istifanın ilk anlarında “Pelikancıların Soylu’nun başını yediği” yönünde çok fazla yorum yapıldı. Bu tür adımların Erdoğan’dan bağımsız atılmadığı da bilindiğinden çoğu kişi Soylu’nun ipinin çekildiğine inanmıştı.

Göreve yeniden dönüş mesajıyla Soylu’nun, eskisinden daha güçlü olarak koltuğunda oturmaya devam ettiği yorumları da yapılmaya başlanmıştı.

Yaşanan krizden sonra uygulamaya sokulan yeni sokağa çıkma yasaklarının da Erdoğan tarafından duyurulması da dikkatlerden kaçmadı.

Parti içi rekabette uzun süredir kavgalı olduğu ekiplerin de hedefi haline gelmesi ve son tartışmalar da tabandan destek görmesi yeni rahatsızlıklar mı oluşturdu sorusunu akıllara getiriyor.

Düzenli olarak kamuoyu bilgilendirmesi yapan ve kameralar karşındasında görülmeyi seven Süleyman Soylu’nun günlerdir kamuoyunda hiç gözükmemesi ve sadece sosyal medya paylaşımları yaparak kendini hatırlatması dikkat çekti.

İLGİLİ HESAP

sOL

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top