SIYASET

‘İYİ PARTİ HDP’Yİ NEREYE KONUMLANDIRIYOR?’

ERTUĞRUL KÜRKÇÜ:
”GLADİO’NUN ASENASI”

”PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YANINA KONUMLANDIRIYOR”

“İYİ Parti HDP’yi nereye konumlandırıyor?” sorusunu yanıtlayan Akşener “PKK terör örgütünün yanına konumlandırıyor” dedi… 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

”Biz bunu daha önce de söyledik.  Millet İttifakı’nın bileşenlerine baktığınız zaman 24 Haziran’da Demokrat Parti var, Saadet Partisi var İYİ Parti var ve CHP var.. Yerel yönetimlerle ilgili 31 Mart seçimlerinde ise sadece İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi var..

Seçmen oy vermiştir ona söyleyecek bir sözümüz yok, yani seçmenler hiçbir zaman bir siyasi partinin tapulu malı değildir. Seçmen hiçbir zaman A Partisi’nin ve B Partisi’nin marabası da değildir. Ama biz HDP’yi PKK’nın yanı başında, onun uzantısı olarak konumlandırıyoruz.”

‘KÜRTLER OY VERMEZ DENMİŞTİ AMA…’

Meral Akşener:

”Güneydoğu politikasında yanlışımız olmadı ve bölgeye vicdani ve insani bir gözle bakıyoruz..

Kürtler oy vermez denmişti ama cumhurbaşkanlığı adaylığında Şırnak’ta 4 bin 500 ve Diyarbakır’da 8 bin 500 oy aldım. Bu oyların arasında asker, polis ve memur oyu yok. O zaman bu insanlar Meral Akşener’in şahsına ne için oy verdiğinin cevabını bulduk. Dolayısıyla çalışmamız gereken alanlar var.”

HDP Onursal Başkanı Ertuğrul Kürkçü

HDP’Lİ ERTUĞRUL KÜRKÇÜ’DEN YANIT GELDİ

Meral Akşener’in faili meçhul cinayetlerin yoğun olduğu 1990’lı yıllarda İçişleri Bakanı olmasına gönderme yapan Kürkçü, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Ben sizi Gladio terör örgütünün Asenası olarak konumlandırıyorum” dedi.

Ertuğrul Kürkçü:

”Gladio’nun Asenası…Ben sizi Gladio terör örgütünün Asenası olarak konumlandırıyorum.”

‘İDDİA SAHİBİ İDDİASINI İSPATLAMALI’

-“FETÖ’cü müsünüz?”

Meral Akşener:

”Hayır. Ben demiştim ki bu konuda iddia sahipleri gereğini yapmalıdır. İddia ve isnatta bulunup gereğini yapamıyorsun..

Bütün devlet ellerinde, yargı ellerinde, polis ellerinde her şey ellerinde. Dolayısıyla bu esnada bunu yapanlar benim için iftiradır. Bu iftirayı atanlar gereğini yapsınlar. Yani aşağı yukarı 2016’dan beri sanıyorum bunu yapan insanlar var. Tek bir adım atmadılar ve geziyorlar. Onun için iddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir.”

İLGİLİ HABER

indyturkish

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top