SIYASET

‘BU YÖNETİM ŞEKLİYLE TÜRKİYE’NİN SORUNLARI ÇÖZÜLEMEZ’

DEMOKRASİ VE ATILIM PARTİSİ (DEVA)

DAR BİR KADRO KARAR VERİYOR’

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan:

”Sokağa çıkma yasağıyla ilgili..

Türkiye’nin en önemli meseleleri bile dar bir kadro tarafından karara bağlanıyor. İşin taraflarıyla bir araya gelip istişare etmek mümkün değil.”

”İSTİFA SÜRECİ…”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan:

”Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kararı ve Süleyman Soylu’nun istifa süreci..

Soylu’nun istifası hükümetin kendi iç meselesi. İç meseleye girmek istemem. Ama ilkeler ve yönetim şekli açısından değerlendirilebilir. Şu andaki yönetim sistemiyle Türkiye’nin problemlerine çare bulması mümkün değil.”

‘TÜRKİYE DAR BİR KADRO TARAFINDAN YÖNETİLİYOR’

Ali Babacan:

”Son yüzyılın en büyük küresel hadisesi yaşanıyor..

Türkiye’nin en önemli meseleleri bile dar bir kadro tarafından karara bağlanıyor. Son yüzyılın en büyük küresel hadisesini yaşıyoruz. Bu kadar önemli bir hadisede dahi işin taraflarıyla bir araya gelip istişare etmek mümkün olmadı. Bu işin konuşulması lazım, toplumsal mutabakat arayışı lazım.”

‘SORUMLULUK KİMİN ÜZERİNDE KALDI ANLAMADIM!”

Ali Babacan:

”Problemlerin dayanışma içinde çözülmesi gerektiğini belirtmeliyim. Salgının bir kutuplaştırma, ayrıştırma meselesi haline getirilmemesini ve bundan hükümet dahil herkes zarar görebileceğini ifade etmek isterim..

48 saatte yaşadıklarımıza bakın. Gördük ki, bu bir yönetim sistemi değildir. Türkiye bu sistemle yönetilmeye devam edilemez. Sorumluluk önemlidir. Yetki sahiplerinin sorumluluğu vardır. Sorumluluk nerede, kimin üzerinde kaldı, anlamadım doğrusu. Pazartesi sabahı hiçbir şey yokmuş gibi devam etmek anlaşılır gibi değil.”

İLGİLİ HABER

independentturkish

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top