GÜNDEM

BİLİM KURULU ÜYELERİ VE İSTİFA SEÇENEĞİ!

DURUMDAN RAHATSIZ!

BİLİM KURULU ÜYELERİ İSTİFANIN EŞİĞİNE GELDİ İDDİASI...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KARARI SONRASI…

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle, koronavirüs ile mücadele kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta ilan edilen iki günlük sokağa çıkma yasağının gece açıklanmasının, Bilim Kurulu’ndaki bazı isimleri istifanın eşiğine getirdiği ancak durumun Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın devreye girmesi sonucu önlendiği öne sürüldü.

İçişleri Bakanlığı’nın, iki günlük sokağa çıkma yasağı kararını gece geç saatlerde açıklaması, Koronavirüs Bilim Kurulu’nda büyük tepki çekti.

Yasağın duyulduğu ilk andan itibaren yurttaşların maskesiz ve eldivensiz bir şekilde sokağa çıkarak market ve fırınlara akın etmesi nedeniyle sosyal mesafenin ortadan kalkması Bilim Kurulu’nda bazı üyeleri istifanın eşiğine getirdi.

“BAKAN KOCA DA RAHATSIZ OLDU”

İktidarın bu tutumunun Bilim Kurulu’ndaki bazı üyelerin istifa noktasına getirdiği, ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın devreye girerek söz konusu isimleri ikna ettiği öne sürüldü.

Edinilen bilgilere göre ise, Koca’nın da tedbirsiz şekilde sokağa çıkma yasağından rahatsız olduğu belirtildi.

ÜYELER İSTİFA NOKTASINA GELDİ

İstifa etmeyi düşünen Bilim Kurulu üyelerinin sokağa çıkma yasağının iki saat önceden duyurulması sonucunda halkın market, büfe, fırın ve benzin istasyonlarına yığılmasının bugüne kadar salgına karşı verilen başarılı mücadeleye darbe vurulduğu şeklinde gördüğü kaydedildi. İstifa noktasına gelen üyelerin, “İstifa ederseniz, Türkiye’yi koronaya karşı mücadelesinde yalnız bırakmakla anılırsınız” denilerek ikna edildiği iddia edildi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü:

”Sokağa çıkma yasağı kararı ardından yurttaşların market büfe ve bakkallara akın etmesi..

İyi gidiyorduk, ama bugünkü karar sonrası sokağa taşan insanların etkilerini maalesef bir kaç hafta sonra acı şekilde yaşayacağız. Gelen görüntüler çok vahim gerçekten çok üzgünüm.”

İLGİLİ HABER

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top