SIYASET

TARİKATA YARDIM TOPLAMA İZNİ VAR, CHP’Lİ BELEDİYELERE YASAK

TARİKATA İZİN…

İSMAİLAĞA TARİKATINA YARDIM TOPLAMA İZNİ VERİLDİ!

İsmailağa cemaatine ‘yardım kampanyası düzenleyip, para toplamak’ yasak değilmiş

İsmailğa cemaatinin derneğinden yapılan paylaşımda IBAN verilerek insanlardan para topladığı ortaya çıktı.

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP’li belediyelerin yardım hesaplarının İçişleri Bakanlığı tarafından kapatılmasına karşılık İsmailağa Cemaati’ne dokunulmadığını gündeme getirdi.

İsmailağa Cemaati’nin sosyal medyadan duyurduğu yardım kampanyası için destek mesajını yayımlayan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP’li belediyelere izin verilmemesini eleştirdi.

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır:

“CHP’li belediyelerin yardım ve aşevi hesapları, İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgelerle bloke edilirken; İsmailağa Cemaati hala bağış toplamaya devam ediyor! @suleymansoylu bu genelgeler sizin yandaş cemaatlere uğramıyor mu? Bunları gözünüz görmüyor mu?”

İşte o mesaj:

HDP’NİN ELEŞTİRİSİ

HP’li vekil Başarır, partisinin belediyelerine yasaklar uygulanırken cemaatlerin yardımlaşma kampanyalarını kolaylıkla yapabilmesini eleştirdi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, sosyal medyada paylaştığı mesajında, “Görünen o ki İsmailağa Derneği’nin Koronavirüs için yardım toplamaya ve iban bilgisi paylaşmaya izni ve yetkisi var. Ama vatandaşlara yardım etmek için mücadele eden Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin bağış toplamaya izni yok öyle mi? Siz akıllanmazsınız!” dedi. 

İsmailağa Cemaatine ait dernek, kumanya bedelini 100 TL göstererek verdiği IBAN adresinden para topluyor. 

İLGİLİ HABER

cumhuriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top