SIYASET

DİYANET’E ÇOK SERT SÖZLER… (VİDEO)

RANTINIZDA BOĞULAN

Ankara Beştepe Millet Camisi’nde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından cuma namazı kılınmasına tepki..

AKP eski milletvekili Mehmet Metiner, Ankara Beştepe Millet Camisi’nde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen çok az sayıda kişiyle cuma namazı kılınmasına tepki gösterdi.

AKP’li eski milletvekili Mehmet Metiner:

”Yazıklar olsun diyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kınıyorum..

Cumhurbaşkanımızın şahsında milletin gönlünde taht kurmuş siyasetine de yönelik bir suikast girişimi değil de nedir.” 

İşte o sözler:

Mehmet Metiner paylaşımında şunları söyledi:

 “Yazıklar olsun diyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kınıyorum. Kendileri sağlık gerekçesiyle cuma ve vakit namazlarını yasakladılar. Dinimizin emriydi, doğru bir karardı. Hepimiz harfiyen uyduk, uyuyoruz. Peki bu karara başta Diyanet İşleri Başkanı olmak üzere Diyanet’in seçkinlerinin uymaması neyin nesidir, hangi akla hizmettir? Bugün paylaşılam VIP cuma görüntüleri hiçbir şekilde kabul edilemez. Millete yasak olan diyanet seçkinlerine yasak değilse bu asla kabul edilebilir bir durum değildir. Cuma namazının Beştepe’de yapılıyor olması asla kabul edilemez. Sanki Cumhurbaşkanımız ordaymış, o istiyormuş diye böyle bir cuma namazı kılındığı algısı oluşturmak sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında milletin gönlünde taht kurmuş siyasetine de yönelik bir suikast girişimi değil de nedir. Son derece üzgünüm diyaneti şiddetle kınıyorum.”

NE OLMUŞTU

Türkiye’de bugün sadece Beştepe Millet Camisi’nde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen çok az sayıda katılımla cuma namazı kılındı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın kıldırdığı namazda din görevlilerinden oluşan cemaatin maske taktığı ve aralıklı saf tuttuğu görüldü. Namaza Diyanet İşleri’nden iki genel müdür ile Ankara Müftüsü Yusuf Doğan ve ilçe müftüleri katıldı.

İLGİLİ HABER

Odatv.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: