‘AKP’Lİ BELEDİYEYİ CİDDİYETE DAVET EDİYORUZ!’

BELEDİYEDEN KORONAVİRÜSE TÜTSÜLÜ ÖNLEM

AKP’li Niğde Ulukışla Belediyesi koronavirüse karşı tütsü yaktı.

Niğde Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Erdal Aydoğa:

”Duruma tepki gösteriyorum…İlimden, bilimden uzak, halkıyla dalga geçer gibi yapılan bu açıklamayı şiddetle kınıyor, devletin makamlarında yönetici olan yetkilileri bu dönemde ciddiyete davet ediyorum.”

AKP’li Niğde Ulukışla Belediyesi görevlileri koronavirüs tedbirleri kapsamında geçen günlerde tütsü yakarak mahalleleri gezdi.

“CORONA VİRÜSÜ DEF EDECEĞİNE İNANIYORUZ”

İlçe belediye başkanı Ali Uğurlu:

”Yakılan tütsü…Koronavirüsünden kurtulmak istiyorsak Ulukışla Belediyesi ve halkı olarak önerimiz üzerlik diye bilinen tütsünün herkesin evinde tütmesini istiyoruz. Yöresel inançlarımıza göre bunun koronavirüsünü defedeceğine inanıyoruz. Herkesi tütsü yakmaya davet ediyoruz.”

‘BİLİMDEN UZAK, HALKLA DALGA GEÇER GİBİ’

Niğde Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Erdal Aydoğan:

“Son yüz yılın en büyük salgın hastalığı olan Covid-19 virüsü ne kadar ciddi olduğunu her geçen gün salgın sayısının ve ölüm sayısıyla kendini göstermektedir. İnsan hayatından daha önemli bir şey yoktur. Bu nedenle daha ciddi tedbirler yani radikal tedbirlerin bir an önce alınması, sokağa çıkma yasağı diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de artık elzem olmuştur..

Maalesef geçen hafta için Niğde ilimiz Ulukışla ilçesi Belediye Başkanı hiçbir bilimsel bir açıklaması olmayan, araştırılmayan tamamen halkıyla dalga geçen bir açıklama yaptı..

Başkan şunu unutmuş olmalı ya da gündemi takip etmiyor. Bu virüs tüm dünyayı tehdit ediyor ve hiçbir ülkede önüne geçemedi. Ciddi bir durum. Devlet yönetimi ciddiyet ister. İlimden, bilimden uzak, halkıyla dalga geçer gibi yapılan bu açıklamayı şiddetle kınıyor, devletin makamlarında yönetici olan yetkilileri bu dönemde ciddiyete davet ediyorum.”

Ulukışla Belediye başkanı Ali Uğurlu ve belediye çalışanları, corona virüsüne karşı belediye binası önünde yöreye özgü tütsü yaktı.

Belediyeden yapılan açıklama:

”Türk örf ve adetlerinde yer alan tütsü, halk arasında üzerlik diye bilinen tütsümüzü ülkemizin üzerine çöken bu corona virüsünden kurtulmak için tüttük. Allah’tan tek dileğimiz bu illetin bir an önce yeryüzünü terk etmesidir.”

İLÇEDE GEZDİRİLDİ

Yakılan tütsü, belediyeye ait bir kamyonete yerleştirilerek, ilçede gezdirildi.

sozcu – haber.sol

İLGİLİ YAZILAR

DAHA FAZLASI

+ There are no comments

Add yours

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.