SIYASET

HALK YANILTILDI!

RANTINIZDA BOĞULUN!

DEPREME DAYANIKSIZ OLDUĞU İÇİN KAPATILAN HASTANE BİNASI ÖZEL OKULA KİRALANDI

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Akarca:

“Okul olarak faaliyete açılmak üzere ve özel okul orada kayıtlara da başlamış durumda. Bursa halkı yanıltıldı.”

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde faaliyet gösteren Prof. Dr. Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Bursa Şehir Hastanesi’nin açılması üzerine kapatıldı. Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan hastane binasının depreme dayanıksız olduğunu duyurdu. Hastane kapatıldıktan sonra, depreme dayanıksız denilen bina 10 yıllığına bir özel okula tahsis edildi.

Mülkü Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait arazide Verem Savaş Derneği tarafından yapılarak kullanım hakkı devralınan binanın 1999’da ilk 10 yılı bedelsiz, sonraki yıllarda da sembolik bir kira karşılığında Prof. Dr. Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne kiralandı. Geçen yıl ise kent merkezine yaklaşık 35 kilometre uzakta olan ve henüz yaygın bir toplu ulaşım ağı olmayan Bursa Şehir Hastanesi’nin açılması üzerine kapatıldı.

hastane2.jpg
Fotoğraf: olay.com.tr

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Akarca:

“Okul olarak faaliyete açılmak üzere ve özel okul orada kayıtlara da başlamış durumda. Bursa halkı yanıltıldı, Bursa sağlık alanındaki bir binasını daha kaybetti. Oysa burası yine sağlık tesisi olarak kalmalıydı. Şu sıralar çok ihtiyacımız olabilecek, koronavirüs pozitif hastalar için hastane olarak da kullanılabilirdi.”

hastane3.jpg
Fotoğraf: olay.com.tr

CHP İl Başkanı İsmet Karaca:

”Bina, Verem Savaş Derneği ya da Bursa Büyükşehir Belediyesi dışında bir kurum tarafından kiraya verilemez. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın belediyenin bu konuda bir tasarrufu olup olmadığına ilişkin kamuoyunu bilgilendirmesini talep ediyorum.”

İLGİLİ HABER

independentturkish

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: