EĞİTİM

KAPANAN ÖZEL OKULLARDA ÜCRET İADESİ YOK!

TÜRKİYE ÖZEL OKULLAR DERNEĞİ

TÜRKİYE ÖZEL OKULLAR DERNEĞİ

Türkiye Özel Okullar Derneği’nin başkanı Nurullah Dal:

”Kurumların zarar görmemesi için velilerin ödeme taahhütlerini yerine getirmeleri gerekmekte. Eksik kalan eğitimlerin daha sonra takviye edileceğini söyleyebilirim.”

Salgın nedeniyle kapatılan özel okullarda taksit ödemesinin ne şekilde olacağı.

Nurullah Dal:

”Okullar kapandıktan sonra ‘Ödediğimiz ücretler ne olacak?’ endişesi taşıyan velilere ve öğrencilere hak kaybı yaşatmayacağız..

Ancak bu hakkın iadesi, okul tasitlerinin geri ödemesi şeklinde olmayacak. Yani veliler, okulların kapalı kaldığı süre boyunca taksitlerini yatırmaya devam edecek. Bu ücretlerin karşılığı takviye eğitim, servis ve yemek hizmeti şeklinde olacak.” 
 

Nurullah Dal
Türkiye Özel Okullar Derneği’nin başkanı Nurullah Dal

Nurullah Dal:

“Velilerimizin ücret taahhüdü neyse bunları ödemelerini ve kurumlarına sahip çıkmalarını arzu ediyoruz..

Öğretmen maaşları, masraflarının yüzde 70’ini oluşturuyor. Okul günü 180 gözükmektedir ancak bunun arkasında yapılan tüm harcamalar ve çalışmalar, 365 gün 12 aylık bir süreçtir. Velilerin şu anda yaptığı ödeme, bugünün hizmetinin karşılığı değil. Bir yıllık hizmetimizin taksitlendirilmiş bir ödemesidir.. 

Okulların nisan ortasında açılmasını ümit ediyoruz. Eğitime verilen belirsiz süre boyunca bir hak kaybı mümkün olmayacak..

Diyelim ki bir aylık gecikme oldu… Bu gecikmenin neden olduğu eksiklik, okullar açıldıktan sonraki süreçte ve yaz tatiline girdikten sonraki haziran-temmuz aylarında takviye derslerle karşılanacak. 

Bunun içinde sadece eğitim hizmeti yok. Servislerimiz ve yemek hizmetlerimiz yine çalışacak. Velimizin ve öğrencimizin hiçbir şekilde hak kaybına uğramaması ve eğitimin aksamaması için bu şekilde planlama yapacağız. 


365 günlük hizmetimizin elimizde olmayan sebeplerle ertelenmiş olması, bu hizmetin verilmeyeceği anlamına gelmiyor” diyen Nurullah Dal, “Bu eğitimi şimdi yapamamamız, yazın yapmamız kurumlarımıza ekstra mâli yük getirecektir. Biz kesinlikle bunu velilerimize yansıtmayacağız.”

İLGİLİ HABER

independentturkish

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: