DÜNYA

KORONAVİRÜS – HİNDİSTAN

KORONAVİRÜS (KOVİD-19)

GÖNÜLLÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

ONBİNLERCE İNSAN TRENLERE AKIN ETTİ

Hindistan'ın Maharashtra eyaletinde binlerce kişi, sokağa çıkma yasağı devreye girmeden eyaleti terk etmek için tren istasyonlarına akın etti

MAHARASHTRA EYALETİ

Dünyanın en kalabalık nüfuslu ikinci ülkesi olan Hindistan’da koronavirüsle mücadele kapsamında bugünden itibaren geçerli olacak ‘gönüllü sokağa çıkma yasağı’ çerçevesinde alınacak tedbirler sıkılaştırılıyor.

Maharashtra eyaletinde binlerce kişi, sokağa çıkma yasağı devreye girmeden eyaleti terk etmek için tren istasyonlarına akın etti.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi:

”Koronavirüs tedbirleri kapsamında 22 Mart’tan itibaren ülke çapında ‘gönüllü sokağa çıkma yasağı’ uygulanacak..

Virüsün yayılmasını önlemek için Hindistan halkının evlerinden çıkmamaları teşvik edilecek, toplu taşıma askıya alınacak ve temel ihtiyaç malzemelerinin satıldığı mağazalar hariç tüm alışveriş mağazaları kapatılacak.”

https://twitter.com/Emojiwala/status/1241389646182903808?s=20

Ülkedenin en kalabalık ikinci eyaleti olan ve Hindistan’da en fazla koronavirüs vakasının tespit edildiği eyalet olarak kayıtlara geçen Maharashtra’da ‘gönüllü sokağa çıkma yasağı’ öncesi sokaklarda panik hakim oldu.

Mumbai gibi büyük nüfuslu şehirleri bünyesinde barındıran Maharashtra’nın Sağlık Bakanı Rajesh Tope, son 24 saatte 11 yeni vakanın tespit edilmesiyle 63’e ulaşan koronavirüs vaka sayısında ‘büyük artış tespit ettiklerini’ dile getirirken, bölgedeki yerel halk ve farklı bölgelerden gelen işçiler ile aileleri, ‘gönüllü sokağa çıkma yasağı’ devreye girmeden önce eyaleti tahliye etmek için birbirleriyle yarıştı.

Hindistan'ın Maharashtra eyaletinde binlerce kişi, sokağa çıkma yasağı devreye girmeden eyaleti terk etmek için tren istasyonlarına akın etti
Hindistan’ın Maharashtra eyaletinde binlerce kişi, sokağa çıkma yasağı devreye girmeden eyaleti terk etmek için tren istasyonlarına akın etti

Motosiklet sürücüsü hapşırdığı için dövüldü

Hindistan’ın Maharashtra  eyaletinin Kolhapur şehrinde, hapşıran bir motosiklet sürücüsü koronavirüs enfeksiyonu yaydığı gerekçesiyle dövüldü.

Olay, bir motosikletin başka bir motosikleti geçtiği sırada yaşandı. Motosiklet sürücüsü bir diğer sürücüye hapşırdığında koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla neden yüzünü mendille kapatmadığını sordu.

Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşerek trafiğin tıkanmasına neden oldu.

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntüler NewsFlare sitesinde  yayınlandı.

Ocak ayında da Çin’in Wuhan şehrine yaptığı ziyaret sonrası koronavirüs hastalığına yakalanan bir Xiaogan sakini, kendisine gerekli ilacı vermedikleri gerekçesiyle doktorların yüzüne bilerek öksürmüştü.

Olaydan sonra, doktorların çalıştığı yer dezenfekte edilmişti.

İLGİLİ HABER

tr.sputniknews

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: