DÜNYA

KORONAVİRÜS – AVUSTRALYA

‘sosyal mesafeyi uygulamak için çok daha sıkı önlemler’

YURTİÇİ SEYAHATLERE KISITLAMA

AVUSTRALYA’DA ZORUNLU OLMAYAN TÜM YURTİÇİ SEYAHATLER KISITLANIYOR

Avustralya Başbakanı Scott Morrison:

”Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını önlemek amacıyla, ülke içindeki zorunlu olmayan seyahatlerin iptal edilmesini istiyoruz..

Küçük ve orta ölçekli işletmeleri ayakta tutmaya ve işçilerini istihdam etmelerine destek amacıyla hükümet, 66 milyar dolarlık koronavirüs teşvik paketi hazırladı..

İptalini istediğimiz seyahatlerle normal hayatın bir parçası olan, markete gitmeyi, işe gitmeyi, günlük ihtiyaçları temin etmeyi kastetmiyoruz..

Söylediğimiz şey, zorunlu olmayan seyahatlerden kaçınılmalıdır ve özellikle eyaletler arası seyahat ve daha uzun mesafelerden bahsediyoruz. Normal yaşamınızın bir parçası olmayacak türden seyahatler. Yani bu, okul tatilinde eyaletler arası yapmayı planladığınız tatillerin iptal edilmesi anlamına geliyor.’’ 

Avustralya - koronavirüs

SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYULMAMASI

Avustralya Başbakanı Scott Morrison:

”Geçtiğimiz hafta uygulamaya konulan sosyal mesafe kurallarına bazı eyaletlerde uyulmadığına dikkati çekmek isterim..

Eyalet başbakanlarının katılımıyla yapılacak Ulusal Kabine toplantısında, ‘sosyal mesafeyi uygulamak için çok daha sıkı önlemler’ alınacak.”

İlk vakanın görüldüğü ocak sonundan bu yana Avustralya’da, 6’sı Yeni Güney Galler eyaletinde, biri Batı Avustralya’da olmak üzere toplam 7 kişi hayatını kaybetti. Resmi verilere göre ülkedeki Kovid-19 nedeniyle hastalananların sayısı 1098’e çıkmış durumda.

Avustralya’da plaj yasağı

Avustralyalı yetkililer. plajları kamuya kapattı. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyreden cumartesi günü, Sydney kentindeki Bondi plajına binlerce kişi akın etti. Salgın ile ilgili ikazlara uyulmaması üzerine plaj kapatıldı.

İLGİLİ HABER

tr.sputniknews.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: