DÜNYA

‘ABD’NİN BİYOLOJİK LABORATUVARLARINI YOK EDİN’

‘GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ’

BİR GRUP İRANLI DOKTOR, BAZI BÖLGE ÜLKELERİNİN LİDERLERİNE MEKTUP GÖNDERDİ

İRANLI DOKTORLAR:

”ABD’nin tüm biyolojik laboratuvarlarını yok etmek için gerekli adımları atmanızı talep ediyoruz..

Koronavirüsün biyolojik laboratuvarlarda manipüle ediliyor. ABD tarafından biyolojik saldırı amaçlı kullanıldığına dair spekülasyonlar hatırlatırız.”

Irak-İran savaşında Irak'ın kimyasal silah saldırıları sebebiyle maske takan İranlı asker. Günümüzde  İran ve Irak’ta bu silahların kullanımı sonucu sakat kalan ve hala hayatta olanların sayısı yüz binlerle ifade ediliyor.

Irak, Afganistan, Pakistan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan’ın devlet ve hükümet başkanlarına  mektup  gönderen İranlı doktorlar, tüm kürede hızla yayılan  yeni tip koronavirüsün (KOVID-19) laboratuvarda yapılandırıldığı ve kasti amaçlarla kullanıldığı spekülasyonlarına dikkat çekti.

Bulaşıcı hastalıklar, akciğer hastalıkları, astım ve alerji alanında uzman 101 doktor, mektupta pek çok yurttaşları ve meslektaşlarına virüs bulaştığını belirtip “Onların hayatlarını kurtarmak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

MEKTUP:

“KOVID-19’un biyolojik laboratuvarlarda manipüle edildiği ve ABD’nin bu virüs aracılığıyla rakip ülkelere biyolojik saldırı düzenlediği spekülasyonlarını pekiştiren genetik ve biyoloji uzmanlarının açıklamalarını ve WikiLeaks belgelerini alıntılayan dünyanın önde gelen bilimsel makaleleri ve medya yayınlarında ziyadesiyle delil bulunmaktadır..

Buna örnek olarak, Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zhao Lijian‘ın daha önce attığı bir tweet gösterilebilinir..

Sözcü Zhao Lijian:

”Yeni tip koronavirüsü sanılanın aksine Çin’in Vuhan kentinin yerlisi olmadığından,  Çin’e ABD ordusu tarafından getirilmiş olabilir..

ABD ordusundan yüzlerce atlet, Ekim 2019’da Vuhan’daki Dünya Askeri Oyunları’na katılmıştı.

ABD’nin şeffaf olması ve verileri kamuoyuyla paylaşması talebiyle yayımladığım 11 Mart tarihli videoda, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) Direktörü Robert Redfield, Kongre’ye brifing verirken görülüyor..”

Robert Redfield:

”ABD’de gripten kaynaklandığı sanılan bazı ölümler daha sonra Kovid-19 vakası olarak saptandı.”

Robert bu kişilerin hastalık zamanı ya da ölüm tarihini belirtmiyordu.

ABD’nin biyolojik silah kullanma siciline’ dikkat çeken İranlı doktorlar:

 ‘İnsan yaşamını korumak ve insanlık tarihindeki bu devasa suç karşısında sessiz ve eylemsiz kalınması yüzünden gelecek kuşaklarca lanetlenmemek için’ uluslararası topluma harekete geçme çağrısı yaptık. Bölgesel devlet ve hükümet başkanlarından, ‘ABD’nin tüm biyolojik laboratuvarlarını yok etmek için gerekli adımları atmalarını’ talep ettik..

Özellikle Donald Trump’ın başkanlığında ‘ABD’nin pek çok uluslararası anlaşmadan ve sözleşmeden çekilmesini’ gündeme getirdik..

‘Washington’ büyük ihtimalle Cenevre Sözleşmesi, Bakteriyolojik ve Toksin Silahların Geliştirilmesi, Üretilmesi ve Depolanması Yasaklanması ve İmha Edilmesi Sözleşmesi gibi biyolojik silah geliştirilmesini kontrol eden uluslararası anlaşmalara da uymuyor. ‘Mikrobiyolojik silahların’ önlenmesi sözleşmelerini imzalamadığına’ dikkat çekmek isteriz”

İLGİLİ HABER

tr.sputniknews

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: