TÜRKLER VİRÜSE KARŞI...

CORONA MERKEZİ ARTIK ÇİN DEĞİL AVRUPA

Corona virüsü paniğinin merkezinin artık Çin değil Avrupa olması bu ülkelerde olağanüstü önlemler alınmasına neden oldu.

İngiltere de vaka ve can kaybı sayısının hızla arttığı ülkeler arasında. Bin 143 vakanın görüldüğü İngiltere’de kaydedilen ölüm sayısı 21.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson salgının ilerleme hızını yavaşlatmak konusunda diğer Avrupa ülkeleri gibi radikal adımlar atmamakla eleştiriliyor.

İngiltere’de ülke çapında okulların kapatılması önlemi alınmadı. Restoranlar, barlar ve tüm işyerleri faaliyette. Corona krizinin hangi hızla ilerleyeceği konusundaki belirsizlik birçok ülke gibi burada da sürüyor.

İngiltere’de gazeteler toplumun büyük kesiminin hükümetin tedbir alma konusunda geride kaldığı düşüncesi hakim olduğunu yazıyor.

İngilizler de dünyanın her yerinde olduğu gibi en az iki hafta evlerinde kalmaya yeterli olacak gıda ve temel ihtiyaç stoğu yapıyor.

Birçok etkinlik kurumlar tarafından iptal edildi. Londra’da yaşayan Türkler virüse karşı karantina hazırlıklarına başladı.

İLGİLİ HABER

amerikaninsesi – Barış Çimen

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: