GÜNDEM

BAĞDAT’TAN İSTANBUL’A GELEN UÇAĞIN İNİŞİNE İZİN VERİLMEDİ

UÇAĞIN İNİŞİNE İZİN VERİLMEDİ…

Irak’ın başkenti Bağdat’tan İstanbul’a gelen uçağın inişine izin verilmedi.

Irak-Türkiye arasında yolcu uçağı krizi

İçinde Türkiye vatandaşlarının olduğu uçak Ankara’ya yönlendirilirken, uçaktan yolcuların inmesine izin verilmediği ve uçağın Bağdat’a geri gönderileceği öğrenildi.

Türkiye’nin koronavirüs önlemleri nedeniyle uçuşlarını iptal ettiği Irak’ın başkenti Bağdat’tan İstanbul’a gelen uçağın inişine izin verilmedi. Uçak, Ankara’ya yönlendirdi.

İçinde Türkiye vatandaşlarının olduğu uçak Ankara’da iner inmez ablukaya alındı. Yolcuların inişine izin verilmezken, uçağın Bağdat’a geri gönderileceği belirtiliyor.

Yolcular, Bağdat’tan kalkmadan önce uçağın İstanbul’a inişi için onay alındığını ancak inişine izin verilmediğini öne sürerken, yolcular ile yetkililer arasında görüşmeler sürüyor.

‘İstanbul’da indiğimizi sandık ama Ankara’da olduğumuzu öğrendik’

Sputnik’e ulaşan bir yolcu 3 saattir uçakta mahsur kaldıklarını belirterek:

”Bağdat’tan İstanbul’a gidecektik. Irak’a ait uçak firması ‘İstanbul’dan onay bekliyoruz’ dediler. Daha sonra ‘onay geldi’ diyerek kalktık. Uçak inince İstanbul’da indiğimizi sandık ama Ankara’da inmiş. Mürettebat ‘İstanbul’a inişe izin verilmediği için Ankara’da indik’ dedi. Çok şaşırdık. Uçak ablukaya alındı. Bakanlık korsan uçuş olduğunu söylemiş. Uçaktaki herkes Türkiye vatandaşı. Polisler şuan dışarıda anons geçiyor ‘Korsan uçuş, izin veremiyoruz. Geri dönmeniz gerekir’ diyor. 3 saattir burada mahsur kaldık. Ailemizden uzak kaldık, ne yapacağımızı bilemiyoruz.”

Uçağın Bağdat’a geri gönderileceği belirtiliyor.

İLGİLİ HABER

tr.sputniknews – Sertaç Kayar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: