SIYASET

‘ERDOĞAN ZOR BİR DURUMDA’ (VİDEO)

”YAKIŞMIYOR OLMUYOR…”

ÖFKE VE KİN KUSAN BİR DİL KULLANMASINI YAKIŞTIRAMADIM’

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay:

“Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının Grup toplantısındaki sözlerini Cumhurbaşkanına hiç yakıştıramadım..

Ya da mecliste en çok üyesi olan siyasi parti başkanının toplumun karşısına bu kadar gergin bir yüzle çıkmasını, öfke ve kin kusan bir dil kullanmasını yakıştıramadım..

Ama biliyorum Erdoğan, zor bir durumda. Anlayışla karşılamaya çalışıyorum..

İdealler gitmiş, yerini para almış. Siyasete girilirken delik ayakkabı ile giren Erdoğan, lüks hayat almış onun yerine. Yırtık ayakkabı gitmiş lüks bir hayat gelmiş. ”

NEW YORK’TA GÖKDELEN!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay:

”Sayın Cumhurbaşkanım yakışmıyor, olmuyor. Bu gerilimin kimseye faydası yok.Aslında kendimi onun yerine koymaya çalışıyorum zor bir durumda. Dolayısıyla anlayışla karşılamaya da çalışıyorum. Çünkü 2002‘de yola çıktığı arkadaşlarının hiçbiri yanında değil. Yani empati yaptığı zaman sayın Erdoğan’ın bu gerginliğini, bu husumetini bu öfkesini anlamak istiyorum kendimi onun yerine koyuyorum zor bir durum Allah kolaylık versin..

İdeallerin yerine para almış. Siyasete girilirken delik ayakkabı ile giren Erdoğan, lüks hayat almış onun yerine. Yırtık ayakkabı gitmiş lüks bir hayat gelmiş onun yerine. Keçiören’deki o mütevazi apartman dairesi gitmiş, han, hamam yetmemiş New York’ta gökdelen, yazlık, kışlık saraylar, yüzün saraylar, uçan saraylar, konaklar almış. Bu işte mutasyonun sonucu. Eğer AKP 2008’ de bu mutasyona uğramasaydı bu değişim olmazdı. Mutasyon hayatına da yansımış.”

İLGİLİ HABER

cumhuriyet.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: