SIYASET

‘KORKU İMPARATORLUĞUNU YIKACAĞIZ!’

ENGİN ÖZKOÇ’UN ERDOĞAN’A İLİŞKİN KONUŞMASI!

‘KORKMAMAK KORKUYA KARŞI CESARETLE DİRENMEKTİR, MÜCADELE ETMEKTİR’

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç:

”Korkmamak korkuya karşı cesaretle direnmektir, mücadele etmektir. Bunu siz öğrettiniz. Korku imparatorluğunu yıkacağız.”

HAKAN BAYRAKÇI’NIN SÖZLERİNE YALANLAMA GELDİ

Sonar Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı:

”Kılıçdaroğlu, Engin Özkoç’tan Cumhurbaşkanına yönelik sözleri için özür dilemesini istedi.”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak:

”Genel Başkanımızın, grup başkanvekilimizin söylediği sözlerle ilgili “keşke” dediği hiçbir şey yoktur..

Çarşamba günü, biz Türkiye’nin yakıcı gündemlerinin peşindeyken Türkiye’nin gündemini değiştirmek için AKP genel başkanı,  genel başkanımızla ilgili grup toplantısında ağza alınmayacak sözler sarf etmiş, grup başkanvekilimiz de bu sözleri aynen kendisine iade etmişti..

Bugün sosyal medyaya baktığımızda, bizim izlemediğimiz bir televizyon kanalında, birtakım senaryolar üretildiği, genel başkanımızla, grup başkan vekilimiz arasında  bir takım aslı olmayan konuşmalar yapıldığına dair bir proğram düzenlendiğini fark ettik. Bu sözlerin hiçbir aslı astarı yoktur..

Dün grup başkanvekilimiz de açık seçik ifade etmiştir, ben de basın toplantısında söyledim,  genel başkanımızın, grup başkanvekilimizin söylediği sözlerle ilgili keşke dediği hiçbir şey yoktur, bunun açık seçik bilinmesi lazım.  Dün akşam söylenen, bugün sosyal medyada köpürtülmeye çalışılan sözlerin hiçbir aslı astarı yoktur. “

SUSKUN OLMAYACAĞIZ’

Engin Özkoç:

”Hiçbir şekilde kan dökülmesine, insanların ayrıştırılmasına izin vermeyeceğiz..

Hangi partiden olursa olsun, herkes adil, yasalar karşısında eşit bir şekilde yaşayacak. Bunun adına Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı denir. Bu iktidar çok yakın zamanda gelecek..

Ülkenin her yerinde gel seninle bir kere biz de kucaklaşalım diyorlar. Ben ülkenin her köşesine her yerine gitmekten asla çekinmeyeceğim. Onları her şekilde kucaklayacağım, beraber olacağım..

Niyetim sadece ve sadece bu ülkeye hizmet etmektir. Niyetim makam sahibi olmak için değil, bana verilen bana lütfedilen en büyük makam CHP üyeliğidir. O makamdan başka bir makamı hiç istemiyorum. Nerde olursam olayım, ne yaparsam yapayım CHP’li bir üye olarak verdiğim bu mücadeleye devam edeceğim iyi bilsinler..

Asla insanlar korkmuyorum diyemez. Herkes korkar. Korkmamak korkuya karşı cesaretle direnmektir. Korkmamak korkuya karşı cesaretle mücadele etmek demektir. İşte bize öğrettiniz o. Siz bize cesaretle korkuya karşı direnin dediniz..

Şimdi birileri bu ülkedeki iş adamlarını korkutmak istiyor. Esnafı korkutmak istiyor. Emekçiyi, kadını korkutmak istiyor. İşte biz bu korku imparatorluğunu yıkacağız. Bu korku imparatorluğu bu ülkeden gidecek. Gidene kadar biz bu mücadeleyi yerine getireceğiz.”

‘O GÜNE KADAR MÜCADELEYE DEVAM’

Engin Özkoç:

”Asla korkmadan mücadele ederek, bugüne kadar TBMM’de partimi ve ilkelerimizi anlattım. Bundan sonra da bundan emin olun kim ne derse desin asla korkmadan omuz omuza birlikte mücadele vererek partinin iktidara taşındığı güne kadar birlikte olacağız..

O gün geldiğinde TC’nin bağımsız, tarafsız, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı seçilmiş olacak. Allah nasip ederse ben bir adım arkasında olacağım. O diyecek ki ben cumhurbaşkanı seçildim ama ben bu yetkileri istemiyorum. Bu yetkiler millete aittir diyecek. O diyecek ki ben tekrar laik, demokratik, parlamenter sistemin korunmasını istiyorum bana verilen bu yetkileri meclise iade ediyorum diyecek. O zaman Türkiye’de tekrar bir seçim olacak. Türkiye Cumhuriyeti başbakanını, milletvekillerini, bakanlarını seçecekler ve mecliste bulunan insanlar yani milletvekilleri milletin vekili olarak orada olacaklar. Ve o cumhurbaşkanı da tüm Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacak. O güne kadar mücadeleye devam.”

ENGİN ÖZKOÇ’UN ERDOĞAN’A İLİŞKİN KONUŞMASI!

Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu hedef alan sözlerine Engin Özkoç’un yanıt olarak yaptığı konuşma Meclis’te arbede çıkardı.

Engin Özkoç hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Engin Özkoç:

“Bizim şehitlerimize, ‘kelle’ diyen bir kişinin sıfatlarını sayıyorum ben size. Şehide kelle diyen kişi haysiyetsizdir, şehide kelle diyen kişi Türkiye Cumhuriyeti’nde şerefsizdir, şehide kelle diyen kişi onursuzdur, şehide kelle diyen vatan hainidir. Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı olamaz, temsil edemez.”

Erdoğan:

“Türkiye’nin bu tarihi mücadelesini fitneyle iftirayla lekelemeye çalışan kim olursa olsun, haysiyetsizdir, şerefsizdir, alçaktır, haindir. Kılıçdaroğlu, Gazi Mustafa Kemal’in Çanakkale’yi savunduğu zaman İdlib’in de vatan toprağı olduğunu bilmeyecek kadar şuur kaybı içinde”

İLGİLİ HABER

cumhuriyet.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: