GÜNDEM

Neden böyle isimler TV’ye çıkarılıyor

Televizyon ekranlarına çıkarılacak AKP’li isimlerle ilgili listeler bulunuyor.

Pelikancı Selman Öğüt de, Saray’daki SETA’cıların dayatması ile televizyon ekranlarına çıkabiliyor.

SELMAN ÖGÜT’ÜN BABASI FETÖ’NÜN KANALINDA GEÇİRDİĞİ KALP KRİZİ İLE ÖLDÜ

İsmail Saymaz – Selman Öğüt

Habertürk TV’de yayınlanan ‘Enine Boyuna’ programında, devlet içindeki Pelikan yapılanmasının önde gelen isimlerinden Selman Öğüt, Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef aldı.

Selman Öğüt:

”Kemalistler neler yaptı. Ezanı Türkçe okuttukları için özür dileyecekler. İkna odalarını unuttular. Haddini bil. Bu ülkede Kemalistler Müslümanlara zulüm etmiştir.”

İsmail Saymaz:

”İslamcılar bu ülkede azınlıktır. Bu ülkenin yüzde 99’u Müslümandır. Bu ülkede Kemalistler sayesinde ezan okunuyor namaz kılınıyor. Bu arkadaş Elif’in E’sini bilmez. Bu arkadaş iki rekat namaz kılamaz, bu Kur’anın K’sini bilemez. Ben bunların tümüne namaz kıldırırım.”

Saymaz daha sonra Öğüt’e “Kadrolu provokatör” deyince programın sunucusu araya girdi.

İşte o anlar:

PELİKANCILARDAN SELMAN ÖĞÜT’e DESTEK

Pelikancılardan da Öğüt’e yönelik arka arkaya destek mesajları geldi.

Selman Öğüt’ün sözlerine tepki göstermeyen, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin danışmanı Metin Özkan ve Aydınlık Genel yayın Yönetmeni İlker Yücel’e ise sosyal medyada tepki gösterildi.

https://www.cafemedyam.com/2019/12/26/televizyonlardaki-ahlaksiz-gazeteciler/

DAHA ÖNCE EZANIN ANLAMINI YANLIŞ SÖYLEMİŞTİ

Pelikancı Selman Öğüt daha önce de ‘Türkçe ezan’ tartışması çıkarmış ve ezanın anlamını yanlış söyleyerek, ‘Allahuekber ne demek? Allah birdir demek’ ifadelerini kullanmıştı.

Selman Öğüt’ün bu sözleri muhafazakar camianın da tepkilere neden olmuştu. Çünkü, Allahuekber, ‘Allah birdir’ demek değil, ‘Allah en büyüktür’ anlamına geliyor.  

Selman Öğüt ise ezanın anlamını yanlış söylemesini daha sonra ‘dil sürçmesi’ olarak düzeltmeye çalışmıştı.

SELMAN ÖĞÜT NASIL TV’YE ÇIKIYOR

‘Neden böyle isimler TV’ye çıkarılıyor‘ soruları sıkça soruluyor. 

Televizyon ekranlarına çıkarılacak AKP’li isimlerle ilgili listeler bulunuyor. Bu listelerde olmayan isim televizyon ekranlarına çıkarılamıyor.

Bu listeler ise Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) üyeleri tarafından belirleniyor. Pelikancı Selman Öğüt de, Saray’daki SETA’cıların dayatması ile televizyon ekranlarına çıkabiliyor.

SELMAN ÖGÜT’ÜN BABASI FETÖ’NÜN KANALINDA GEÇİRDİĞİ KALP KRİZİ İLE ÖLDÜ

Selman Öğüt’ün babası ilahiyatçı Salim Öğüt.

İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Salim Öğüt, 1 Kasım 2010 tarihinde FETÖ’nün yayın organı Mehtap TV’de yayınlanan “Günışığı” programına konuk olmuş ve canlı yayında kalp krizi geçirmişti.

FETÖ’nün kanalında geçirdiği kalp krizi sonrasında uzun süre yoğun bakımda kalan Selman Öğüt’ün babası Salim Öğüt, 2012 yılında hayatını kaybetmişti.

FETÖ lideri Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen Salim Öğüt’ün hayatını kaybetmesinin ardından, Fethullah Gülen de taziye mesajı yayınlamış ve şöyle demişti:

“İlmi ve faziletiyle ilahiyat camiasının mümtaz simaları arasında yer alan, hem ilahiyat fakültesinde uzun yıllar hizmet eden hem de gönül dili ve hizmet heyecanı ile halkı tenvir için koşturan Prof. Dr. Salim Öğüt Beyefendi’nin, Mehtap TV’de bir irşad programında kalp krizi geçirmesi sonrası uzun bir nekahet dönemini atlatamayarak Hakk’a yürüdüğünü üzüntüyle öğrendim. Kendilerine Mevlâ-yı Müteal’den rahmet niyaz eder; başta ailesi olmak üzere talebe, dost ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederim. M. Fethullah Gülen”

SELMAN ÖĞÜT’ÜN ANNESİ SEHER ÖĞÜT, O FETÖ DERNEĞİNİN YÖNETİCİSİYDİ

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında, FETÖ’nün kapatılan derneklerinden biri de Armoni Derneği idi.

Armoni Derneği’ni, hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi de gündeme getirmiş ve FETÖ’nün Armoni Derneği’ni Alevi derneklerine sızmak için araç olarak kullanıldığı ifade edilmişti.

İşte bu Armoni Derneği’nin yöneticisi, Selman Öğüt’ün annesi Seher Öğüt idi.

PELİKAN YALISINDAN BOĞAZI SEYREDENLER SELMAN ÖĞÜT’ÜN AĞABEYİ VE YENGESİ

AKP içindeki Pelikan yapılanmasının da önde gelen ismi Hilal Kaplan ve eşi Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi Başkanı Süheyb Öğüt…

Selman Öğüt’ün kardeşi Süheyb Öğüt, Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ın eşi.

Pelikan yapılanmasının merkezi, İstanbul Kuzguncuk’ta bulunan “Pelikan Yalısı” olarak bilinen Bosphorus Global (Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi) .

SELMAN ÖĞÜT, AKP İÇİNDE NASIL HİZİP ÇIKARMAK İSTEMİŞTİ

31 Mart yerel seçimleri öncesinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul’daki seçim çalışmalarına katılmıştı..

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal olmasının ardından, Bakan Süleyman Soylu İstanbul’daki seçim çalışmalarına devam etti..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yakınlığıyla bilinen Pelikan yapılanması ise, Soylu-Albayrak arasındaki gerginlikte sık sık isim vermeden Bakan Süleyman Soylu’yu hedef almıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul’da seçim çalışmalarına katıldığı dönemde, Selman Öğüt de, ‘Oturduğum apartmana son 1 ayda iki kere hırsız girdi2 ifadelerini kullanarak, Bakan Soylu’ya ‘başarısız’ göndermesi yapmıştı.

Öyle ki Pelikancı akademisyen Selman Öğüt, 31 Mart seçimlerinden önce yazdığı bir başka mesajında da İstanbul’daki ilçelerde günde ortalama 250 hırsızlık yaşandığı bilgisini paylaşarak, “Elini keselim diyince de insan hakları diyorlar. Evine girilenler hayvan sanki!?” ifadelerini kullanmıştı.

PELİKAN GRUBU

Kamuoyunun ilk olarak 1 Mayıs 2016’da adını duyduğu Pelikan grubu, o dönem AKP’li Başbakan olan Ahmet Davutoğlu’nu yerden yere vuran Pelikan Bildirisi yayımlamıştı..

Pelikan Darbesi olarak anılan sürecin sonu, bildirinin yayımlanmasından günler sonra Davutoğlu’nun istifasına kadar gitmişti.

O dosyanın hazırlanışında Hilal Kaplan ile eşi Süheyb Öğüt, Nafiz Can Paker, Melih Altınok, Kurtuluş Tayiz, Cemil Barlas, Haşmet Babaoğlu gibi isimlerin katkısı olduğu ileri sürülmüştü.

https://www.cafemedyam.com/2020/01/04/pelikancilar/

İLGİLİ HABER

Odatv.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top