DÜNYA

SURİYE ORDUSUNUN HEDEFİ…

‘Suriye ile Türkiye halkları arasında düşmanlık yok’

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Rus devlet televizyonu Rossiya 24’e konuştu

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad:

”Suriye hükmet güçleri İdlib’i terör yanlılarından kurtardıktan sonraki hedefi ülkenin doğusundaki bölgeleri militanlardan temizlemek olacak..

Askeri açıdan şu anki öncelikli hedefimiz İdlib. Erdoğan’ın buraya tüm güçlerini sevk ettiği ortada, elbette ki bunu Amerikalıların talimatıyla yaptı. Bu konuda hiç şüphe yok, zira İdlib’i kurtardıktan sonraki hedefimiz, doğu bölgelerini kurtarmak olacak..

Ben birçok kez İdlib’in askeri açıdan bir ön tutunma noktası olduğunu söylemiştim ve onlar, kurtarılmasına engel olmak için tüm güçlerini kullandılar, amaçları bizim doğuya ilerleyemememizdi..

Ancak paralelinde, doğu bölgelerde savaşmamak için oradaki insanlarla temas halindeyiz. Amerikan işgali onlarda hoşnutsuzluk, öfke ve kızgınlığa neden oluyor.”

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad

‘Suriye ile Türkiye halkları arasında düşmanlık yok

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad:

”Türkiye ile Suriye halkları arasında düşmanlık bulunmuyor..

Suriye Türk halkına karşı herhangi bir düşmanca eylem gerçekleştirmedi..

Suriye, Türk halkına karşı büyük veya küçük hangi düşmanca eylemi gerçekleştirdi? Böyle bir şey yok. Suriye-Türkiye evlilikleri, aileleri var, hayati öneme sahip ortak çıkarlar var. Kültürlerin birbirleriyle iç içe olması geçmişe dayanıyor, bu nedenle Türk halkıyla bizim aramızda ciddi görüş ayrılıkları olması mantıklı değil..

Tabii ki Türklerden bahsederken kardeş halk gibi bahsediyoruz. Şimdi Türk halkına soruyorum; Suriye’yle sorununuz ne? Uğruna Türk vatandaşlarının ölmek zorunda olduğu ne gibi bir sorun var?”

İLGİLİ HABER

tr.sputniknews

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top