''Sorun bireysel, kapitalist, sömürü düzenindendir...''

Van’da kirasını ödemeyen aile soğukta sokakta kaldı

SOKAKTA KALDILAR!

Van’da iş bulamadığı için işsiz kalan Ali Ahi adlı yurttaş kirasını ödeyemediği için 4 çocuğu ve eşiyle birlikte evden çıkarıldı. 

Türkiye’de derinleşen ekonomi krizle birlikte birçok insan işsiz kalırken, birçoğu geçimini sağlamakta zorlanıyor.

Ahi ailesi soğukta bekliyor

Van’da kirasını ödeyemedikleri için oturdukları evden çıkarılan Ahi ailesi, 4 çocuğuyla sokakta kaldı.

İnşaat sektöründe çalışarak ailesinin geçimini sağlayan 4 çocuk babası Ali Ahi, iş bulamadığı için ekonomik sıkıntıya düştü. Bir süredir kiralarını ödeyemeyen Ahi ailesi, ev sahipleri tarafından evden çıkarıldı. Havaların soğuk olduğu bu günlerde sokakta kalan Ahi ailesi, Feqiyê Teyran Parkı’nda soğukta kaldı.

Ahi ailesi soğukta bekliyor

Ali Ahi:

“İşsiz kaldım. 3-4 aydır faturaları ve ev kirasını ödeyemiyorum. Birçok kez valiliğe ve belediyeye gittim. Bir çözüm bulunmadı. Bu gün ev sahibi biriken kiralarını istemeye geldi. Ödeyemediğim için eşyalarımı ipotek olarak bıraktım. Bu soğukta dışarıda kaldık. Etraftan bir çözüm bulmaya çalıştım o da olmadı. Çocukların halini sizde görüyorsunuz. Zor bir durum. Çözüm bulunmasını istiyorum..

Eşim kısa bir süre önce başında bulunan tümör nedeniyle ameliyat oldu. Eşim soğuktan etkilendi ve bu durum hastalığını olumsuz etkiledi.”

Ahi ailesi soğukta bekliyor

HDP AİLE İLE İLETİŞİME GEÇTİ

HDP Van İl örgütü:

“Aileyle iletişime geçtik. Bu gece bir yerde misafirler. Yarın iş, kira, borç ve diğer konularda dayanışma için halkımızın dayanışma taleplerini de yönlendireceğiz. Sorun bireysel, kapitalist, sömürü düzenindendir. Halkı işsiz ve yoksul bırakan bu düzenin ortadan kalkması hedef olmalıdır” 

İLGİLİ HABER

evrensel –

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: