SIYASET

Bİ SOR NEDEN GÜLDÜM!

‘Şeytani bir kampanya

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

“36 evladımızı toprağa verdik sen hâlâ eğleniyor musun Sayın Erdoğan?”

36 şehit olduğunu gülerek anlatmıştı!

Şehit Anaları Derneği Başkanı Pakize Akbaba:

”Tabii güler. Bu Bilal değil. Öbür oğlu değil. Sülalesinden biri değil. Damat çıkıyor; ‘efendim enflasyon çok iyi, vatandaş iyi geçiniyor.’ diyor. Müslüman yalan konuşmaz. Allah’tan korkan yalan konuşmaz.”

Şehit Erdoğan gülümseme
36 şehit olduğunu gülerek anlatmıştı Şehit annesinden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sert tepki

İdlib saldırısının ardından 2 gün sonra kameralar karşısına geçen Erdoğan, ”İdlib’de 36 şehidimiz var” açıklamasında bulunmuştu. Erdoğan’ın Merkel ve Trump ile olan diyalogunu anlatırken takındığı tutum sosyal medyada eleştirilere neden olmuştu.

“EĞER BU ÜLKE KAN AĞLIYORSA”

Pakize Akbaba: 

”İktidar ateşin içine attı askerlerimizi. ‘Ölen ölsün, kalan sağlar bizimdir’ diyor. Acıdan anlamıyorlar. Benim ciğerim yanıyor. Can yanmazsa gözden yaş çıkmaz. Benim içim yanıyor ki benim gözümden yaş çıkıyor. Şehidin anasına dava açıyorsa, şehidin neyini düşünecek ki..

Eğer bu ülke kan ağlıyorsa istifa edeceksiniz. Gülerek benim ciğerimin közüne odun atmayın, hançer sokmayın. Şehit analarının ciğerine közüne odun atmayın..

Neyi gülerek anlatıyorsun? Biz mahvolmuşuz ağlaya ağlaya. Çünkü ayrı acıları yaşıyoruz. Askerler ailelere kara haberi götürüyor. Aynı şeyleri ben de yaşadım. Nasrettin hoca misali, ağaçtan düşenin halini, ağaçtan düşen anlar”

ÖYLE KOLUNU TABUTA KOYUP NUTUK ATILMAZ’

Pakize Akbaba:

“Müslümanlıkta şehide değer veriliyor. Kur’an’da değer veriliyor. Öyle kolunu tabuta koyup nutuk atılmaz. 3-5 şehit denilmez. Araplar için bayrakları yarıya indiriyorsun. Ama şehitlerimiz olmuş, iki gündür sesin çıkmıyor. Umursamıyorsun şehitleri.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ordusu kadar merhametli, güçlü ordu var mı? Herkes parmakla gösteriyordu bu orduyu. Rusya geliyor tepesinden bombalıyor. İsrail alkış tutuyor. Amerika kafa tutuyor. Sahipsiz kaldı bu ordu.”

GÜLME ANI

Erdoğan, eski milletvekilleriyle buluşmasında ‘gülme anı’na ilişkin videoya yapılan eleştirileri “Şeytani bir kampanya” ifadeleriyle yanıtladı ve “Orada bir ironi var. Trump’la yaptığım bir görüşmeyi aktarıyorum” dedi.

Erdoğan başkanlığında AKP Genel Merkezi’nde toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü..

Erdoğan’a eski İstanbul milletvekilleri ile geçen hafta sonu düzenlenen toplantıdaki ‘gülme’ videosu izletildi ve konu üzerinde tartışma yapıldı.

Videoyu izlerken sinirlenen Erdoğan:

“Orada bir ironi var. Trump’la yaptığım bir görüşmeyi aktarıyorum. Her tarafı ironik olan bir görüşmeyi ortaya koymak için söylenen bir söz. Bu şeytani bir kampanya. Değerlerimizden uzak bu yaklaşımı hayretler içinde karşılıyorum.”

‘Dediğimi yaptım’

Avrupa’nın Suriyelilere yaklaşımı!

Erdoğan:

“9 yıldır bizim mültecilere muamelemize bakın. İnsan hakları şampiyonları daha ilk günden su koyverdi. ‘Siz verdiğiniz sözleri yerine getirmezseniz kapıları açarım’ demiştim. Dediğimi yaptım. Hiç kimseyi zorla göndermiyoruz. Şimdi kapıları açtık, ‘Arzu eden gidebilir’ diyoruz.”

Fethullah Gülen’in “Haçlının ülkenizi işgal etmesi çok tehlikeli değildir. Bir kere onlar sizin kadınınıza kızınıza ilişmezler. Mabedinize ilişmezler” açıklaması…

Erdoğan:

”CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi iktidarları döneminde şehitler tepesinin boş olacağı yönündeki sözleri ile Gülen’in Haçlılar açıklaması benzer konuşmalar. CHP ile FETÖ de burada beraber hareket ediyor. Kılıçdaroğlu’nun şehitlik felsefesinden, ne kadar anladığını görüyoruz.”

İLGİLİ HABER

tr.sputniknews

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: