ATALAY DEMİRCİ!

FETÖ’den yargılanan komedyen Atalay Demirci, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına tutuksuz sanık Atalay Demirci ve avukatı katıldı.

Atalay Demirci:

”Örgüt üyesi değilim.Bunun aksini ortaya koyabilecek bir delil de dava dosyasında yer almıyor..

Dünya Radyo’da bir dönem program yapmam ve ABD’de yaşayan basketbolcu Enes Kanter ve Hakan Şükür ile sosyal medya yazışmalarım delil olarak gösterildi..

Yaklaşık 4 yıldır devam eden soruşturmaya rağmen silahlı terör örgütü üyesi olduğuma ilişkin bir şey bulunamadı. Dünya Radyo’da sadece program yaptım. Orada maaş almadım, SGK kaydım yok. Zaten kavga ederek onlardan ayrıldım ve yine onlarla bir ilişkimin olmadığına dair Zaman gazetesinde yarım sayfa haber yayımlandı. Enes Kanter ile cemaat üzerinden tanışmadım. 2013’te tanınan biri olduktan sonra toplumun her kesiminden tanıştığım ve ilişki kurduğum insanlar oldu. Enes de bunlardan biri. Kendisiyle para alışverişi olmuştur. Suçlamaya konu yazışmamızda kendisini takip etmeyi bırakacağımı yazmışım. Bundan maksadım, ‘Seni takip ettiğim görülürse beni de FETÖ’cü ilan ederler.’ idi. Tedbirli davranmam gerektiğini düşünüyordum. Bu yazışmadan yola çıkarak nasıl örgüt üyesi oluyorum anlamış değilim.”

‘Tanınan biri olduğum için yargılandığımı iddia ediyorum”

Atalay Demirci:

”Ben değil başka biri olsaydı, hakkında takipsizlik verilmişti. Mesnetsiz temellere dayanan bu dava, benimle Türk halkı arasına girdi. Halkın nezdinde beraat ettiğimi düşünüyorum. Mahkemenin de bunu kararı ile tescillemesini bekliyorum.”

ATALAY DEMİRCİ KİMDİR?

Atalay Demirci

Acun’un hazırlayıp sunduğu Yetenek Sizsiniz programı ile tanınan Atalay Demirci 8 Temmuz 1976’da Ankara’da doğdu. Demirci komedi standuplarının yanında radyo sunuculuğu, yazarlık, şairlik ve oyunculukta yapıyor.

Sahneye ilk kez 1999 yılında çıkan 34 farklı ülkede 3 binden fazla gösteri yapmıştır. Yetenek Sizsiniz adlı program ile çıkış yapan Demirci, “Hop Dedik: Deli Dumrul” ve “Güvercin Uçuverdi” adlı filmlerde oynadı.

https://www.cafemedyam.com/2020/02/20/cemaatin-futbol-agi/

İLGİLİ HABER

tr.sputniknews

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: