SIYASET

MİLLETVEKİLİNE MECLİS’TE SALDIRI!

‘BU CESARETİ KİMDEN ALIYOR?’

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk Meclis’teki makam odasında saldırıya uğradı.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk Meclis’teki makam odasında saldırıya uğradı.

Yasin Öztürk:

“Odamda böyle bir girişimde bulundular ama hiçbir sıkıntı yok..

Genel Kurul’da yaptığımız bir konuşmadan kaynaklı adam o sözleri bana iade etmeye gelmiş. Atatürk’le ilgili 10 Kasım’da yapmış olduğu paylaşımı Meclis’te gündeme getirmiştim. Hakkında soruşturma açılmıştı bu beyefendinin. Bunun hesabını sormaya gelmiş bana.”

Yasin Öztürk’e saldıran  Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Şube Müdürü olarak çalışan Said Dağdaş AKP’li bir milletvekilinden randevu alarak Meclis’e gelmiş…

Said Dağdaş’ın Yasin Öztürk’ün makam odasına gelip görüşmek istediğini ifade ettiği ve  Yasin Öztürk’e ‘Sana o sözleri iade etmeye geldim’ diyerek saldırı girişiminde bulunduğu belirtildi.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Daire Başkanlığı Şube Müdürü Said Dağdaş’ın 10 Kasım’da yaptığı bir paylaşımı Meclis gündemine taşımıştı.

Yasin Öztürk:

”Bu ülkenin onurlu hiçbir evladı yediği kaba pislemez. Devletin lokması boğazına dizilir inşallah” ifadelerini kullanmıştı.

Said Dağdaş, Öztürk’ün konuyu gündeme getirmesinin ardından  Orman Genel Müdürlüğü’ndeki görevden alınmıştı.

ATATÜRK’E HAKARET!

Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Daire Başkanlığı Şube Müdürü Said Dağdaş, 10 Kasım’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e çok ağır hakaretlerde bulunmuştu.

Orman Bakanlığı’ndan konuyla ilgili herhangi bir yaptırım gelmezken, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk TBMM’de yaptığı konuşmada Dağdaş’a ve Orman Bakanlığı’na çok sert tepki gösterdi.

Yasin Öztürk:

”Orman Genel Müdürlüğü’nde çalışan bir şube müdürü, Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde sosyal medyada içindeki kinini kusuyor. Mesajında Gazi Paşa’ya ‘put’ diyen, İslam’la savaşan diktatör diyen bu şube müdürü halen görevde. 

Bir ülkenin onurlu hiçbir evladı yemek yediği kaba pislemez. Bu ülkenin hiçbir vefalı evladı kurucusuna hakaret etmez. Hiçbir müslüman da ebediyete intikal etmiş kişinin arkasından konuşmaz. 

Sen bu ülkenin ekmeğini ye, Atatürk’ün kurduğu okullarda oku, milletin vergisiyle maaş al ve sonra da ülkenin kurucusuna hakaret et, nankörlük et. Devletin lokması boğazına dizilir inşallah.”

‘BU CESARETİ KİMDEN ALIYOR?’

Yasin Öztürk:

“Bu şube müdürü bu desteği, bu cesareti kimden almaktadır? Bu sütü bozuk kişinin karakteri onu o makama getirenler tarafından bilinmektedir. Yapılması gereken hemen görevden alınmalı ve hakkında soruşturma başlatılmalıdır. 

Eğer bu adamın arkasında durursanız, işlem yapmazsanız siz de aynı zihniyetin ürünüsünüz demektir.”

İLGİLİ HABER

Yeniçağ

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: