DÜNYA

‘KİMSEYLE SAVAŞA GİRME PLANIMIZ YOK’

HULUSİ AKAR: ”RUSYA İLE SAVAŞMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ”

Rusya Lideri Vladimir Putin, TASS Haber Ajansı’na bir röportaj verdi.

Rusya Lideri Putin, ülkesinin kimseyle bir savaşa girme planı içerisinde olmadığını söyledi. Putin aynı zamanda diğer ülkelerin aklına da Rusya’ya karşı savaş fikrinin gelmemesi için gerekli şartları oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Rus Haber Ajansı, Rusya liderinin kendilerine verdiği röportajdan alıntılar şeklinde bu ifadeleri paylaştı. Röportajın tamamı henüz yayınlanmadı.

Suriye’de sahada artan tansiyon nedeniyle Rusya Lideri 5 Mart günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’la biraraya gelecek.

‘RUSYA İLE SAVAŞMAK NİYETİMİZ YOK’

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar
Hulusi Akar

Milli Savunma Bakanı Akar:

“Rusya’yla karşı karşıya gelmek gibi bir düşüncemizin olmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Bizim tek isteğimiz rejimin katliama son vermesi ve böylelikle radikalleşmenin ve göçün önlenmesidir..

Bahar Kalkanı Harekatı şu ana kadar planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir. TSK tarafından tüm saldırılara misliyle, en şiddetli şekilde ve tereddütsüzce karşılık verilmiş, verilmektedir.”

‘2557 rejim unsuru etkisiz hale getirildi’

Bakan Hulusi Akar:

“Bugüne kadar 2 savaş uçağı, 2 İHA,8 helikopter, 135 tank, 5 hava savunma sistemi, 2557 Rejim unsuru etkisiz hale getirildi..

Rusya’yla karşı karşıya gelmek gibi bir düşüncemizin olmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Bizim tek isteğimiz rejimin katliama son vermesi ve böylelikle radikalleşmenin ve göçün önlenmesidir.”

amerikaninsesi – tr.sputniknews

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: