ŞİRKET HİSSELERİNE EL KONULDU

FETÖ’nün iş dünyası yapılanması TUSKON’a yönelik davada Ömer Faruk Kavurmacı ile babası Mustafa Şevki Kavurmacı hakkında karar verildi…

Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliyesine karar verildi

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklar Ömer Faruk Kavurmacı’ya 8 yıl 9 ay, Mustafa Şevki Kavurmacı’ya da 9 yıl 4 ay 15 gün hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

Kararda, Ömer Faruk Kavurmacı’nın tutuklu olarak kaldığı süre dikkate alınarak tahliyesine de karar verildi. Kavurmacı’ya adli kontrol uygulanarak yurtdışına çıkış yasağı konuldu. Mahkeme firari sanık Ahmet Sait Kavurmacı’nın dosyasının ayrılmasına hükmetti.

12 ŞİRKETTEKİ HİSSELERİNE EL KONULDU

Mahkeme heyeti ayrıca Ömer Faruk Kavurmacı ve Mustafa Şevki Kavurmacı’ya ait olan 12 şirketteki hisselere el konulmasına, şahsi mallardaki tedbirin ise kaldırılmasına hükmetti..

Karar:

”Sanıkların ortağı bulunduğu şirketlerdeki ortaklık payları hariç olmak üzere diğer mal varlığı değerleri yönünden tedbire konu şahsi mal varlığı değerlerini suçtan elde edildiğine dair dosya kapsamında yeterli somut delil bulunmadığından el koyma tedbirlerinin kaldırılmasına..

Sanıkların ortağı bulunduğu ve kayyım olarak TMSF’nin atandığı 12 şirketteki ortaklık paylarının el konulmasına..

Kayyum atanması kararlarının hüküm kesinleşinceye kadar devam etmesine…”

ADLİ EMANETTEKİ 1 DOLARLAR DELİL OLARAK SAKLANACAK

Mahkeme kararında sanıklardan ele geçirilen ve adli emanette bulunan 9 adet 1 dolar, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yazdığı kitaplar ile CD’lerin, delil olarak saklanmasına karar verildi.

https://www.cafemedyam.com/2020/02/12/hepsinin-hayali-fethullahcilar-gibi-olmak/

İLGİLİ HABER

Odatv

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: