''Bahçeli, Atatürk ilkelerine aykırı çağ dışı bir zihniyet, Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. kuruluş yıldönümünde gerçekten vahim ve düşündürücü bir durumdur.''

KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, MHP’li Devlet Bahçeli’nin açıklamasını eleştirdi. 

KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu: ”MHP’li Bahçeli haddini aşmıştır… Çok çirkin bir şekilde Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı’yı faşizan bir dil ve üslupla hedef almıştır”

KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı:

”Kırım’ın ilhakı gibi Kuzey Kıbrıs’ın Türkiye bağlanması korkunç olacak..

Kıbrıs’ın federal bir çatı altında birleşerek sorunlar aşılabilir. Kuzey Kıbrıs daha fazla bağımlı hale gelecek ve Ankara tarafından yutulabilir.”

Devlet Bahçeli:

“Mustafa Akıncı’nın işgal ettiği koltuğa layık olmadığı açıktır. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığından derhal istifa ederek emaneti Kıbrıs Türklüğünün iradesine tevdi etmesi kaçınılmaz ve hayati bir sorumluluktur. Akıncı ve yandaşları unutmamalıdır ki, Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacaktır. Beşparmak Dağları’na dökülen şehit kanları hiçbir şart altında silinmeyecek, kutlu ceddimizin emanetleri çiğnetilmeyecektir..

Anavatan-yavru vatan ayrımına karşı çıkan, Türkiye’ye ekonomik bağımlılığı azaltmak için Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin desteğine ihtiyaç duyduğunu küstahça seslendiren ve gizli niyetlerini itiraf eden Akıncı ENOSİS’in yörüngesine çoktan girmiştir. Kıbrıs Türklüğü’nü Rum planlarına zincirleyip tutsak etmek maksadıyla elinden geleni ardına koymayan Mustafa Akıncı Türkiye’ye ve Türk milletine şükran duyması gerekirken sırtını dönmüş, yüzünü de zalimlere çevirmiştir. Bu ayıp ve ahlaksızlığın hiçbir vicdanda, hiçbir siyasi anlayışta yeri olamayacaktır”

https://www.cafemedyam.com/2020/02/07/turkiyeye-baglanma-ihtimali-korkunc/
  • KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu:

“MHP’li Bahçeli, bugün uzun yazılı bir açıklama yapmış, bu açıklamasında neredeyse saldırmadığı ülke ve kişi kalmamış ve bir bölümünde de çok çirkin bir şekilde Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı’yı da faşizan bir dil ve üslupla hedef almıştır…

Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı, Bahçeli’nin iddia ettiği gibi Kıbrıs Türklüğüne ihanet eden bir lider değil, tam tersine Kıbrıs Türk halkının bağrından çıkan, halkımızın meşru hak ve çıkarları ile onurunu her şeyin üstünde tutan ve çağdaş Kıbrıs Türk halkını en iyi şekilde temsil eden bir liderdir.”

  • Cumhuriyetin ilanının yıl dönümü kutlayan Burcu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

”Atatürk ilkelerine aykırı çağ dışı bu zihniyet, Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. kuruluş yıldönümünde gerçekten vahim ve düşündürücü bir durumdur. 

Kıbrıs Türk halkı, uzun yıllardan beridir Atatürk ilkelerini gönülden içselleştirmiş bir halktır. Atatürk Türkiye’sinin bütün bu çağ dışı anlayışları aşacağına ve büyük önderin işaret ettiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşacağına olan inancımızla, birkaç gün sonra kuruluş yıldönümü olan Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. yılını da bu vesileyle kutlarız.”

İLGİLİ HABER

NE OLMUŞTU? 

MHP’li Bahçeli, bugün yaptığı yazılı açıklamada, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Suriye’nin kuzeydoğusundaki askeri harekatla ilgili “1974’te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır. Bu nedenle bir an önce diyalog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir” sözlerine tepki göstermişti.

Bahçeli, “KKTC Cumhurbaşkanı çirkef ve çirkin mesajlarıyla Kıbrıs Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı’nı aynı kefeye koyarak oturduğu koltuğa, dökülen şehit kanlarına, Kıbrıs Türklüğüne ihanet ettiğini kanıtlamıştır. Nitekim uyuyan Komünist uyanmış, zalimlerle birlikte eşzamanlı olarak devreye girmiştir” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABER

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: