GENEL

Cinayetinin altından Burhan Kuzu’nun arkadaşı çıktı

GİZEMLİ İLİŞKİLER

Cinayete kurban giden eski İran ajanı Mesut Mevlevi

Cinayete kurban giden eski İran ajanı Mesut Mevlevi’nin, uyuşturucu baronu İranlı Zindaşti’nin talimatıyla öldürüldüğü ortaya çıktı.

İran ajanı Mesut Mevlevi

Şişli’de yürürken cinayete kurban giden rejim muhalifi eski İran ajanı Mesut Mevlevi’nin, Kudbettin Kaya adlı avukatı öldürten gizli servis bağlantılı uyuşturucu baronu İranlı Naci Şerif Zindaşti’nin talimatıyla katledildiği belirlendi.

Cinayet masası dedektifleri tetikçinin bıraktığı izleri 2017’de öldürülen avukat Kudbettin Kaya cinayetindeki izlerle karşılaştırdı. Polisin tespitlerine göre tetikçi Abdulvahap Koçak’ın her iki cinayet esnasında yüzü tanınmayacak şekilde kapalıydı..

Polis, tetikçinin Kudbettin Kaya cinayeti sonrası kaçarken sokağa attığı bazı materyaller üzerinde bıraktığı DNA izini tespit etti..

Bu izleri İranlı Ajan Mesut Mevlevi cinayeti sonrası yakalanan Abdulvahap Koçak’ın DNA örnekleriyle karşılaştırdı. Ve birbiriyle alakasız görünen iki cinayetin aynı tetikçi tarafından gerçekleştirildiğini belirledi..

Türkiye’de bulunan yapay zekâ uzmanı Mevlevi 11 Ağustos’ta Twitter’da İran Devrim Muhafızları’nı kast ederek: ‘Yozlaşmış mafya komutanlarının kökünü kazıyacağım. Dua edin ben bu işi yapmadan onlar beni öldürmesin’ diye yazmıştı.

Bu gelişme üzerine;

Kudbettin Kaya’nın faili meçhul cinayet dosyasının İranlı ajan Mevlevi cinayeti dosyasıyla birleştirilmesi kararı alındı.

Mevlevi’nin tetikçisi ile Kaya’yı öldüren kişi aynı

Mevlevi cinayeti sonrası polis tarafından yakalanan tetikçi Abdulvahap Koçak emniyette susma hakkını kullandı. Ancak soruşturma makamları, vaktiyle terör örgütü FETÖ ile de işbirliği yapan ve Türkiye’de tutuklanan, sonra da tahliye olunca yurtdışına kaçan Zindaşti ile ilgili tüm bağlantıları araştırıyor.

Avukat Kudbettin Kaya, 2017’de Bakırköy’de bir restoranda uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü. İranlı ajan Mesut Mevlevi ise Şişli’de geçtiğimiz ay yolda yürürken yanına yaklaşan bir şahıs tarafından kafasına ateş edilerek öldürülmüştü.

FETÖ’NÜN GİZLİ TANIĞI

Uyuşturucu baronu olarak bilinen ve Ergenekon davasında FETÖ’nün gizli tanık yaptığı Zindaşti, kızı ve yeğeninin öldürülmesinden sonra İstanbul, İran, Panama, Kanada ve Dubai’deki bir dizi intikam cinayetinin azmettiricisi olarak suçlanıyor.

İran devleti tarafından da aranan Zindaşti hakkında yakalama kararı var. Zindaşti’nin telefon kayıt ve yazışmalarından tespit edilen çok sayıda cinayet bulunuyor.

2017’de Maslak’ta aracında ortağıyla birlikte öldürülen GEM TV’nin sahibi İran asıllı İngiliz vatandaşı Saeed Karimian’ın da Zindaşti tarafından öldürtüldüğü tespit edildi. Karimian’ın İran rejim muhalifi olduğu biliniyordu.

Zindaşti’nin Türkiye’deki son eylemi ise İstanbul Şişli’de 14 Kasım gecesi yolda yürürken uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden İranlı eski istihbarat görevlisi Mesut Mevlevi’nin öldürülmesi. Mevlevi’nin rejim muhalifi olduğu ve bu sebeple infaz edildiği belirtildi. Zindaşti’nin İran istihbarat örgütüyle karşılıklı menfaat alışverişi doğrultusunda saldırıyı yaptırmış olabileceği üzerinde duruluyor.

BURHAN KUZU’YLA YEMEK YEMİŞTİ

İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti’yi tahliye ettirdiği iddia edilen eski AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun Zindaşti’yle yemek yerken çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

İLGİLİ HABER

Odatv.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: