SIYASET

CHP’liler Kanal İstanbul Projesi güzergahında arazi kapattı mı?

”Cahit Özkan kendine güveniyorsa Kanal İstanbul çevresinde kim arsa kapatmış, bu meclis araştırsın.”

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel cevap verdi…

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, ‘CHP’liler Kanal İstanbul Projesi güzergahında arazi kapattı’ diyen AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’a yanıt verdi.

ÖZGÜR ÖZEL

Özgür Özel:

”Cahit Özkan’a Allah alkıl fikir versin. Kanal İstanbul’un 2011’de yapılacağını söyledi birileri. 9 yıldır yapılmıyor. Sonra yapıcaz dediler. Baktık ki Arap sermayesi, Katarlılar orada bir sürü arsa toplamışlar. CHP’liler yapılmasına karşı çıktığı, yapılmayacağını düşündüğü bir kanaldan arsa topladı diyorlar. Allah akıl, fikir versin ama Cahit Özkan’a samimi bir çağrı…

Biz araştırma önergemizi verdik. Diyoruz ki: Kanal İstanbul’un etrafındaki son 9 yıldaki mülkiyet değişimlerini araştıralım. Hangi arsayı kim kapatmış? Cahit Özkan dürüstse gelsin bu komisyonu kuralım. Eğer CHP’liler arsa kapatmışsa biz rezil olduk. Demek ki biz delirmişiz. Cahit Özkan kendine güveniyorsa Kanal İstanbul çevresinde kim arsa kapatmış, bu meclis araştırsın. Hodri meydan! Kuralım komisyonu, bakalım kaç tane Katarlı, kaç tane yandaş AKP müteahhiti çıkacak? İlk Meclis toplantısında önergeyi indirelim. Cahit Özkan da yüreği yetiyorsa araştıralım.”

İLGİLİ HABER

cumhurriyet

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top
%d blogcu bunu beğendi: