EĞİTİM

Süleymancıların yurdunda çocuk tecavüzü

Valilik:”Mağdur çocuk M.S., Denizli Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim edilmiştir.’

Tecavüz olayı küçük çocuğun intihar notu yazmasıyla ortaya çıktı.

Müdür Murat Ç., küçük çocuğa olayı unutmasını ve kapatması gerektiğini söyler…

Deniz Çivril’de Süleymancılar tarikatına ait bir yurtta kalan 12 yaşındaki erkek öğrenciye yurdun belletmeni tarafından tecavüz ettiği ileri sürüldü.

Süleymancılar tarikatına ait Kervansaray Erkek Öğrenci Yurdu’nda 12 yaşındaki bir öğrenciye tecavüz edildiği ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı.

İddialara göre;

Yurtta belletmen olarak kalan Emre T. (19) Şehit Kağan Kandemir Ortaokulu öğrencisi 12 yaşındaki çocuğa defalarca tecavüz eder..

12 yaşındaki öğrenciyi, yaşananları anlatmaması konusunda uyarır ve şiddet uygular..

Emre T. tecavüzlerini arttırınca küçük çocuk durumu yurt müdürü Murat Ç.’a anlatır..

Müdür Murat Ç., küçük çocuğa olayı unutmasını ve kapatması gerektiğini söyleyerek, Tecavüzcü belletmen Emre T.’u Denizli’de aynı tarikata bağlı başka bir yurda gönderir..

Yaşadığı olayın etkisinden kurtulamayan küçük çocuk okulda durumu bir arkadaşına anlatarak intihar etmek istediğini söyler..

Ertesi gün sınıfta yalnız kaldığı sırada intihar notu yazan ve başından geçenleri anlatan öğrenci notu sınıfın penceresinden attı. Notu bulan arkadaşları durumu hemen okul idaresine bildirerek sınıfa çıktılar.

KORUMA ALTINA ALINDI

Yaşanan gelişmelerden sonra uzman psikologlar eşliğinde ilk ifadesi alınan küçük öğrenci, Denizli Sosyal Hizmetler müdürlüğü yetkilileri tarafından koruma altına alındı.

Çocuk İzleme Merkezinde avukat, uzman psikolog ve Sosyal Hizmetler yetkilileri eşliğinde alınan ifadesinde küçük öğrenci, belletmen Emre T. tarafından yurdun bodrum katındaki personel odasında, revir, yatakhane ve çatı bölümünde defalarca tecavüze uğradığını söyledi.

M.S. ifadesinde kendi ailesinden de bahsetti. Annesiyle babasının ayrıldığını, babasının üvey annesiyle Denizli’de yaşadığını belirten M.S., evde bir olay yaşandığında babasının kendisini dövdüğünü anlattı.

İfadesinde kaldığı yurtta başından geçen nitelikli cinsel istismar olayına değinen M.S.:

”İlk istismar, haziran ayında yaşandı. Yurtta eğitmen olan Emre T., bodrum kattaki personel odasında bana cinsel istismarda bulundu. Emre T.’nin istismarı revirde, çatı katında ve yatakhanede de devam etti..

Bu yaşananları kimseye anlatmamam konusunda beni uyardı. Ancak, yurt müdürü Murat Ç.’ye yaşadıklarımı anlattım. Emre T., yurttan gönderildi..

Pencereden attığım notumda başımdan geçenleri anlattım. ‘Kendimi ağaca asmak istiyorum, ölmek istiyorum’ diye yazdım. Emre T., her zaman bana şiddet uyguluyordu, bana terlik atıyordu.”

Emre T.’yi yakalama çalışmaları başlatıldı. Çivril Yurt Müdürü Murat Ç. hakkında soruşturma açıldı.

VALİLKTEN AÇIKLAMA

“Denizli’nin Çivril İlçesinde özel bir yurtta kalan 12 yaşındaki erkek öğrenciye, yurdun belletmeni tarafından cinsel istismar edildiği yönündeki haberlere ilişkin olarak kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Söz konusu haberlerde yer alan olay ile ilgili başlatılan ‘Çocuğun cinsel istismarı’ soruşturmasında mağdur çocuk M.S., Denizli Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim edilmiştir. İddia edilen konu ile ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir” 

İLGİLİ HABER

Odatv.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

To Top